Мешканцям Борислава даватимуть воду за графіком | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканцям Борислава даватимуть воду за графіком
04 Січня, 14:38

Мешканцям Борислава даватимуть воду за графіком

Антоніна Скляренко

Двічі на добу по три години – стільки тепер бачитимуть воду у Бориславі. Комунальне підприємство «Вододар», яке забезпечує ресурсом місто, оголосило про відміну нічного тарифу та неможливість подачі води за старими цінами.

«З 1 січня набрав чинності Закон «Про ринок електричної енергії». Він ставить нам жорсткі і фінансово неможливі до виконання умови щодо закупівлі. Зонний облік, який до цього часу дозволяв нашому підприємству використовувати нічний тариф для подачі води – скасовано. Електроенергія тепер коштуватиме підприємству приблизно в чотири рази дорожче. Заходи, які впроваджувались щодо покращення водопостачання шляхом мінімізації затрат на енергоресурси, зараз не приносять фінансової користі. Крім цього постачальник енергії, вимагає 100% оплачувати послуги наперед. Ми ж отримуємо кошти від своїх абонентів вже після закриття розрахункового періоду», – каже Ярослав Лопушанський із КП «Вододар».

Щоб вийти з ситуації, КП «Вододар» відкоригував графік подачі води для мешканців Борислава та Східниці. Зранку воду подаватимуть з 6:00 до 12:00 та увечері з 18:00 до 21:00.

«Виходом з ситуації могло б стати підняття тарифу на послуги з водопостачання, але це категорично владою не сприймається. Тому обрали інший варіант економії енергії. Ставимо собі завдання впродовж 2 місяців вийти з кризи та стабілізувати роботу», – додають на підприємстві.

Натомість серед місцевих інформація про графік води викликала хвилю обурення. Люди не розуміють чому, платячи і так найвищу в області ціну за споживання – 26.69 грн за куб, отримуватимуть воду 6 годин на добу.

«У певні години прати, варити їсти, та навіть на потреби туалету використовувати воду, коли скажуть. При тому, що платимемо не мало. А та вода, яку іноді отримуємо, ніякі стандарти по аналізах не витримує. У мене стоять фільтри, то вони дуже швидко забиваються, така каламуть подається. У Східницьких санаторіях часто крадуть воду, а платять копійки, а ми в Бориславі за все віддуваємося. Так само з електроенергією, в Трускавці і Дрогобичі така ж проблема, але там люди мають цілодобово воду. Ще переживаємо, якщо вода подаватиметься за графіком, а йдуть морози можуть замерзнути труби, тоді взагалі буде катастрофа», – каже Андрій Гринвус із Борислава.

У Бориславі люди навіть подали для розгляду міській владі спеціальну петицію. У ній вимагають провести аналіз кожного з водозаборів міста, технологічної системи водопостачання та водовідведення від водозабору до споживача. А ще проаналізувати фінансову роботу КП “Вододар” та з’ясувати причин ліквідації водоканалу в місті. Якщо петиція набере 200 голосів, її мають розглянути в міській раді. Щоправда на зараз підписалося під пропозицією лише 26 осіб.

Фото: Ірина Загоруйко

Відео