Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканцям Львівщини доводиться тиждень чекати на результати ПЛР-тестів
20 Травня, 12:58
logo-black

Мешканцям Львівщини доводиться тиждень чекати на результати ПЛР-тестів

Станом на сьогодні в Україні загалом провели 248 549 ПЛР-тестів. Показник охоплення тестами становить 5,679 на 1 млн населення. Це чи найменший результат серед країн Європи. Нижче у рейтингу лише Албанія із показником 4,298 та Молдова – 5,067.

Про це свідчать дані ресурсу Worldometers, який регулярно оновлює зареєстровані випадки в усьому світі.

У Польщі, з якою Україну часто порівнюють за перебігом епідемії, показник тестувань на мільйон населення втричі вищий. Тут станом на сьогодні зафіксували лише на 38 випадків більше, ніж в Україні. Однак Польща зробила на 400 тисяч більше ПЛР-тестів. 

Як розповідає LMN заступник головного лікаря Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник, людям з підозрою на COVID-19 та тим, чиї аналізи відправили на повторне дослідження, доводиться чекати результатів щонайменше 7 діб. На лікування хворих швидкість отримання тестів безпосередньо не впливає, бо специфічних ліків проти коронавірусу і досі немає. Однак, як зазначає лікар, швидше отримання тестів сприяло б якіснішій роботі медиків. 

“У нашій лікарні є пацієнти з підозрою і є з підтвердженим діагнозом. Так ось, там, де приймаємо людей з підтвердженим діагнозом, місця ще є, а у відділенні, де люди з підозрою, все зайнято. Звісно, якби тести робили оперативніше, то у лікарні було б більше можливостей приймати нових хворих. А так виходить, що у декого стан покращився, але все одно мусить у нас чекати до результатів тесту. Часто так буває з тими, хто перехворів. Людина вже у задовільному стані, але має залишатись у нас, аж поки не отримаємо результатів повторного ПЛР-тесту”, – зазначає LMN Ігор Берник.

Лікар каже, що колеги-медики, які повернулись з Італії розповідають, що там на результати тесту чекали від однієї до трьох діб. 

“Розуміємо, що поки що в Україні складно чекати на такі результати. Потужності Львівського обласного лабораторного центру дозволяють проводити близько 300 досліджень за добу. А буває таке, що на Львівщині загалом 800 людей звертається за добу. Тому й доводиться чекати. Ще проблема в тому, що багато людей звертаються просто через паніку чи через страх. Ми завжди чітко питаємо про всі симптоми. Буває, у людини взагалі симптомів нема, контактів з хворими не було, а тест зробити хоче. То й мусимо робити”, – додає Ігор Берник. 

Нагадаємо, сьогодні стало відомо про ще дві смерті від ускладнень коронавірусу. Одна з жінок померла ще 8 травня, інша 10-го. 

Схожі новини