Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканцям Львівщини нагадують про безпеку під час купання на Водохреща
16 Січня, 09:07

Мешканцям Львівщини нагадують про безпеку під час купання на Водохреща

У суботу, 19 січня, Україна відзначатиме Водохрещення Господнє. У цей день люди йдуть до найближчих водойм, аби набрати цілющу воду, а найсміливіші  пірнають в ополонку.

У прес-службі ЛОДА розповіли, як організаторам правильно облаштувати водойми для купання :

– Обладнати місце для надання допомоги при переохолодженні людини, забезпечити чергування медичного працівника під час проведення свята;

– Облаштувати рятувальний пост із зимовими рятувальними засобами (рятувальний шнур довжиною 15-20 м, жердина довжиною 5 – 8 м, рятувальний багор), які потрібні для того щоб своєчасно надати допомогу тим, хто її потребуватиме (випадково провалиться під лід тощо);

– На водних об’єктах, покритих льодом, влаштувати ополонку для занурення, розміром не менше 2×2 м, очистити її від льоду, битий лід обов’язково видалити із оплонки та періодично очищувати її від шуги. По краях зробити настил із товстих дощок, огородити її по всьому периметру шнуром, або дерев’яними перилами, висотою не менше 1,1 м.

– Ополонка не повинна мати гострих кромок. В неї необхідно опустити трап і завести спусковий кінець.

Також організаторам свята рекомендують облаштувати вхід у воду  безпосередньо від берега.

Слід пам’ятати, що надійний лише чистий, не запорошений снігом лід голубого чи білого кольору. Безпечна товщина льоду  для одного пішохода 5-7 см, для групи людей – не менше 15 см, для масового катання на ковзанах 25 сантиметрів.

 

Схожі новини