“Мій шлях Євангеліє та Кобзар”: помер військовий капелан Андрій Дуда | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Мій шлях Євангеліє та Кобзар”: помер військовий капелан Андрій Дуда
11 Квітня, 13:00

“Мій шлях Євангеліє та Кобзар”: помер військовий капелан Андрій Дуда

Учора, 10 квітня, помер священник Княжого храму св. Миколая у Львові (ПЦУ), військовий капелан протоірей 44-річний Андрій Дуда. Про це повідомили на сторінці храму у Facebook.

Зранку о. Андрій відслужив Божественну Літургію, а наприкінці дня раптово помер. Як повідомили у міській раді, капелан помер через інсульт.

“Андрій став зразком і прикладом відданого служіння Православній Церкві та своєму народові. Обдарований митець – співак, художник та декламатор поезії. Усі свої дари спрямував на виховання й утвердження в суспільстві найголовніших, духовних, пріоритетів та уміння шанувати кожну хвилину земного життя. Отець проповідував у храмі, на фронті, в університеті, школі та всюди, де міг бути почутий”, – йдеться у повідомлені.

Батько померлого також священник. Андрій за його прикладом обрав такий шлях, навіть думав про чернечий постриг. Однак, служба у Збройних Силах змінила його плани. У 2015 році брат Андрія Роман пішов служити добровольцем. Тоді отець разом з іншими ієреями Львівсько-Сокальської єпархії зголосилися нести духовну службу на фронті. Під час служіння о. Андрія у 80-ій бригаді десантно-штурмових військ його відзначили орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

Важливу роль у життєвому становленні священика відігравало мистецтво. “Я священик родом з “Дударика”, – жартома згадував він про роки навчання у співочій школі. Андрій Дуда втілив багато мистецьких проєктів.

Разом з волонтерами та військовими отець готував колядкову програму, з якою відвідував бійців на фронті. На Великдень капелан приїжджав до військових з писанками.

Андрій Дуда декламував вірші. Його записи глядачі слухали у театрах.

“Його” Шевченко не залишав байдужими слухачів. Кошти з реалізації компакт-диску “Мій Шевченко” скеровувалися на підтримку Української Армії. “Тарас Шевченко – це слово Бога для України, – наголошував о. Андрій в одному з виступів. – Адже на початку було Слово, і Слово було від Бога, і Слово було Бог. Кожен із нас приходить до Бога, у кожного свій шлях. Для мене – це шлях Євангелія і Кобзаря”, – кажуть у Княжому храмі.

У час поширення пандемії коронавірусу, Андрій Дуда вів активну волонтерську діяльність, забезпечував антисептичними та захисними засобами львів’ян.

Зазначимо, раніше отець розповідав LMN про життя та настрої військових на фронті. Прочитати інтерв’ю можна тут.

Фото: соціальні мережі.

Відео