Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Мільярд гривень не доходить до бюджету міста”:  УГП викриває незаконні схеми у Львові
31 Липня, 13:52
logo-black

“Мільярд гривень не доходить до бюджету міста”: УГП викриває незаконні схеми у Львові

Ірина Петришин

Вчора, 30 липня, на площі Ринок проходила виставка “Вкрадено у львів’ян”. Мешканцям міста показали, хто краде їхні гроші. Проєкт під стінами Львівської мерії організували представники Української Галицької партії. Львів’яни не залишилися байдужими до такої акції та активно підтримували її.

“Наші депутати, Тарас Чолій, Мирослав Данилків, Юрія Гвоздович та Ігор Дякович, впродовж 5 років піднімали це питання в стінах ЛМР на сесіях. Ми подавали позови у прокуратуру та різні органи, але жодної реакцій не дочекалися. Тому вирішили, що найкращий інструмент, дію якого ми бачимо,- це публічний розголос та тиск громади знизу. Наша ідея полягає у наступному – зібрати та об’єднати громаду, щоб вона почала боротися за вкрадені об’єкти та мільярди гривень, які мають бути в бюджеті міста”, – говорить лідерка міського громадського осередку УГП Ірина Бек.

aktsiya-vystavka-vkradeno-u-lvivyan-2-lviv-ploshha-rynok-30-lypnya-2020-5
Акція виставка "Вкрадено у Львів'ян - 2", Львів, площа Ринок, 30 липня 2020
aktsiya-vystavka-vkradeno-u-lvivyan-2-lviv-ploshha-rynok-30-lypnya-2020-4
Акція виставка "Вкрадено у Львів'ян - 2", Львів, площа Ринок, 30 липня 2020

На виставці присутні обурюються, що часто піддавалися рейдерству та обману з боку міської влади. Розповідають про десятки схем для викрадення різних об’єктів у місті.

“Ми часто бачимо, як будуються нові мікрорайони, та навіть не задумуємося, яким чином забудовник отримав цю землю. Ми спостерігаємо, як старі воєнні частини стають житловими комплексами, як історичні будівлі стають 5-ти зірковими готелями за невідомих обставин. Багато людей навіть не знають, куди пішли гроші з продажу земельних ділянок. А вони могли бути витрачені на будівництво садків, шкіл, або на закупівлю громадського транспорту чи на інші потреби громади”,- звертаються до присутніх представники Української Галицької партії.

aktsiya-vystavka-vkradeno-u-lvivyan-2-lviv-ploshha-rynok-30-lypnya-2020-3
Акція виставка "Вкрадено у Львів'ян - 2", Львів, площа Ринок, 30 липня 2020
aktsiya-vystavka-vkradeno-u-lvivyan-2-lviv-ploshha-rynok-30-lypnya-2020-2
Акція виставка "Вкрадено у Львів'ян - 2", Львів, площа Ринок, 30 липня 2020

 Люди з ними погоджуються, аплодують.

 “За нашими оцінками, кожного року один мільярд гривень не доходить до бюджету міста. Це величезні кошти! На бюджет розвитку Львова виділено 2,5 мільярди гривень, тобто майже половина суми не є у розпорядженні міста. Зараз загальна смета дорівнює 8,8 мільярдів гривень. Цей мільярд можна та потрібно направити у розвиток освітньої та транспортної інфраструктур, а також на будівництво освітніх закладів, паркінгів, закупівлю громадського транспорту”,- пояснює LMN економістка УГП Андріана Шехлович.

 

Усю інформацію про незаконні схеми організатори виставки показали на слайдах. 

 

“Збір висвітленої інформації – це багаторічна праця юристів, депутатів і, особливо, їх помічників. Вона, зазвичай, не є у вільних джерелах, але по всіх об’єктах відбуваються голосування у ЛМР. Ми моніторимо порядок денний – радимося з фракцією для того чи іншого рішення –  й таким чином зібрали всі ці історії. Вони чітко показують певні суми, площі та будівлі, які виростають на різних ділянках. І з цим потрібно боротися! Внаслідок нашої боротьби одіозні політики почали проплачувати мітинги проти нас, напади на офіси УГП. Тому що наші дії турбують тих, хто незаконними рішеннями присвоював собі різні приміщення”,- додає Ірина Бек.

Цю виставку зможуть побачити мешканці різних районів міста. Організатори пообіцяли, що обїдуть увесь Львів.

Фото: УГП

Схожі новини