Мінімальна кількість протипоказань: КТ легенів можна пройти в медичному центрі «Уросвіт» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мінімальна кількість протипоказань: КТ легенів можна пройти в медичному центрі «Уросвіт»
26 Жовтня, 15:29

Мінімальна кількість протипоказань: КТ легенів можна пройти в медичному центрі «Уросвіт»

Діагностика захворювань органів грудної клітини, зокрема легень, на комп’ютерному томографі є найточнішим, інформативним і швидким дослідженням. Пройти КТ легенів у Львові можна в медичному центрі «Уросвіт». Такий вид діагностики дозволяє визначити розміри та форми органів грудної клітини, виявити патологічні утворення, пошкодження тощо.

 

Показання для проведення КТ органів грудної клітини

Сучасний і точний комп’ютерний томограф, який використовують для діагностики в медичному центрі «Уросвіт», дозволяє виявити такі хвороби легенів як пневмонії, коронавірус, туберкульоз, плеврит, саркоїдоз та інші. Крім того, комп’ютерний томограф при дослідженні органів грудної клітини візуалізує онкологічні утворення, метастази, патології лімфатичних вузлів тощо. КТ дослідження також застосовують у разі необхідності спостереження за хворобами легень у динаміці, при підготовці до оперативного втручання, для підтвердження діагнозу, поставленого раніше. Безсумнівна перевага даного виду обстеження легенів – це мінімальна шкода для здоров’я від опромінення апаратом, що працює на рентгенологічних хвилях.

 

Протипоказання

Протипоказань для проведення комп’ютерної томографії легенів є дуже мало. Однозначне – вагітність на будь-якому терміні, що обумовлено тератогенним ефектом випромінюваних рентгенівських хвиль. Матерям, які годують груддю, впродовж доби після проходження КТ не можна годувати малюка, молоко слід зціджувати і виливати. Крім того, КТ легень не проводиться, якщо вага пацієнта набагато більша максимально дозволеного навантаження для приладу. Також є деякі важкі форми захворювань, за яких не можна проводити КТ, про що лікар обов’язково попереджає свого пацієнта. До обмежень для проведення КТ з контрастуванням відносяться алергічні реакції на водомістку речовину, бронхіальна астма, захворювання щитовидки, важка форма ЦД, зокрема діабетична ангіопатія.

Комп’ютерна томографія з контрастом

Часто до медичного центру «Уросвіт» звертаються пацієнти із захворюваннями, що вже мають ускладнення, наприклад, онкологією або запальними процесами. Тоді фахівці медцентру вважають за доцільне виконувати КТ легенів з контрастом. Це означає, що внутрішньовенно вводиться йодомістка речовина, яка більш чітко й яскраво відображає місце локалізації пухлини, її розміри. Завдяки цьому дослідження вважається набагато точнішим та ідеальнішим для призначення ефективного лікування. Контрастуюча речовина виводиться з організму впродовж доби, для прискорення цього процесу необхідно пити багато води.

 

Для чого призначають КТ легенів?

Лікарі медичного центру «Уросвіт», підозрюючи захворювання органів грудної клітини, насамперед призначають рентгенологічне дослідження. Його можна пройти в самому медзакладі. Для розширення інформативності дослідження призначається комп’ютерна томографія, яка також заснована на рентгенівських променях, проте видає знімки, на яких зображені так звані «зрізи» тканин. Це дозволяє візуалізувати всі органи грудної клітини зі скелетом, серце, судини, лімфовузли і так далі.

Безпечно для здоров’я

Оскільки комп’ютерний томограф випромінює рентгенівські промені, прийнято вважати, що апарат негативно відображається на здоров’ї людини. Розвіюючи ці побоювання, слід зазначити, що в медичному центрі «Уросвіт» для діагностики використовують сучасне обладнання, яке має низьке променеве навантаження. Це говорить про те, що вдаватися до дослідження за допомогою КТ можна кілька разів на рік. Тим паче, що процедура проводиться під чітким наглядом медичних фахівців центру.

 

Підготовка до дослідження

Підготовка до дослідження, якщо не передбачено введення контрастуючої речовини, не потрібна. Діагностика з введенням контрасту проводиться за наявності аналізу на креатинін, який необхідний для розрахунку ШКФ. Перед обстеженням необхідно зняти металеві предмети з одягу. По закінченню дослідження органів грудної клітини на комп’ютерному томографі фахівець львівського медичного центру «Уросвіт» робить опис. Після нього на руки пацієнту видається медичний висновок лікаря, плівка і диск, на якому записані результати дослідження. Рекомендується за кілька годин до проведення процедури не вживати їжу.

 

КТ легенів у медцентрі «Уросвіт»

Комп’ютерну томографію легень у львівському медичному центрі «Уросвіт» можна пройти в будь-який день, а з прийомними годинами можна ознайомитися на сайті. Крім того, для комфортного проходження процедури передбачено попередній запис. КТ легенів робиться близько 15 хвилин і трохи більше, якщо є необхідність введення контрастуючої речовини. Саме сканування триває кілька хвилин. Важливо, щоб сканована область була звільнена від металевих предметів, які можуть спотворювати зображення. Це швидкий і безболісний спосіб оцінити стан легенів, діагностувати захворювання на ранніх стадіях, що є серйозним кроком на шляху до швидкого одужання.

 

 

 

Кому призначають КТ легенів?

Лікарі медичного центру «Уросвіт» можуть призначити комп’ютерну томографію легенів, якщо пацієнт отримав травму грудної клітки або є підозри на внутрішньогрудну кровотечу, інфекції, запалення, пухлини, незрозумілий біль в грудях, задишку, кровохаркання, тривалий кашель і так далі.

КТ легенів при коронавірусі

Часто ПЛР-тестування на наявність коронавірусної інфекції показує помилково негативні результати, проте ознаки пневмонії залишаються. У такому випадку вдаються до інформативного діагностичного методу дослідження на COVID-19 – комп’ютерної томографії. КТ «бачить» пневмонію на 3-5 день після захворювання, тому раніше проводити процедуру немає сенсу.

  • 0
  • 1955
Відео