регіональні новини
Написати нам
Міністерства фінансів та охорони здоров’я нардепи залишили без керівників
30 Березня, 14:39

Міністерства фінансів та охорони здоров’я нардепи залишили без керівників

Сьогодні Верховна Рада звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фінансів і Іллю Ємця з посади міністра охорони здоров’я, передає Українська правда.

За звільнення Уманського проголосували 249 народних депутатів, відсторонення Ємця підтримав 271 нардеп.

При цьому депутати провалили обидва голосування за нових міністрів – і за кандидатуру Сергія Марченка на міністра фінансів, і за Максима Степанова на посаду голови МОЗ.

А питання призначення міністром енергетики Ольги Буславець зняли з розгляду на проханню президента: Володимир Зеленський надіслав у Верховну Раду відповідний лист, повідомив спікер Дмитро Разумков.

Таким чином, згадані три міністерства залишилися без керівників.

Нагадаємо, що Ілля Ємець виступав за впровадження в Україні надзвичайного стану задля протидії поширенню коронавірусу.

 

“Я говорив про це ще з першого дня своєї роботи в уряді. Це треба було робити з самого початку. Якби це вдалося, то такого поширення, яке зараз геометрично розвивається, не було б”, – наголосив він.

На засіданні профільного комітету Верховної Ради 14 березня Ємець сказав, що коронавірус не небезпечний для дітей, але від нього “помруть усі пенсіонери”.

Ілля Ємець керує Центром дитячої кардіології та кардіохірургії. Він першим в незалежній Україні почав робити операції новонародженим із складними вадами серця. Ще запатентував 16 виробів і методик, отримав кілька нагород.

Ілля Ємець уже був міністром охорони здоров’ я — з 21 грудня 2010 по 17 травня 2011. З посади він пішов через конфлікти з тодішнім прем’єр-міністром Миколою Азаровим. Тепер Ємець пояснює, що то було «принципове» рішення. Він сам написав заяву на звільнення.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини