Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міністр юстиції Малюська розповів, де і в яких умовах утримують російських військовополонених
06 Червня, 19:10

Міністр юстиції Малюська розповів, де і в яких умовах утримують російських військовополонених

Міністр юстиції Денис Малюська розповів, де і в яких умовах утримують в Україні російських військовополонених, повідомляє Лівий берег.

За словами міністра, Україна, дотримуючись Женевської конвенції, забезпечує полонених окупантів харчуванням, засобами гігієни, медичними послугами і надає повний доступ до них представникам Червоного Хреста.

Малюська пояснив, що утримувати російських військовополонених у таких умовах необхідно, щоб потім “ніхто не міг говорити про те, що ми катуємо таких осіб, вчиняємо воєнні злочини щодо них тощо”.

Очільник Мін’юсту розповів, що полонені окупанти розділені на дві групи: ті, яких можна обміняти якнайшвидше, та ті, яких швидко обміняти не вдасться.

“Було створено табір для військовополонених, де перебувають особи, щодо яких немає перспектив швидкого обміну. Щойно захоплених же військовополонених або тих, які плануються до обміну, розміщують в установах виконання покарань Мін’юсту практично по усій території України”, – сказав Малюська.

Він зауважив, що російські військовополонені – це “у першу чергу, обмінний фонд, щоб наших українських захисників визволити із ворожого полону”.

Також міністр підтвердив, що в росії умови утримання українських військовополонених відрізняються.

“Відносно декого забезпечується стабільно нейтральне ставлення. До декого ж є випадки застосування і катування, і неналежного утримання. У таких кейсах необхідно реагувати і починати кримінальні провадження за даними фактами”, – сказав Малюська.

Схожі новини