Міністр культури Олександр Ткаченко подав у відставку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Міністр культури Олександр Ткаченко подав у відставку
21 Липня, 10:04

Міністр культури Олександр Ткаченко подав у відставку

У п’ятницю, 21 липня, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав у відставку. Про це він повідомив у своєму Telegram.

“Приніс сьогодні ввечері Прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві Президента щодо цього ж питання”, — написав Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, що напередодні президент Володимир Зеленський запропонував прем’єр-міністру Денису Шмигалю звільнити Олександра Ткаченка з посади міністра культури й інформаційної політики та призначити на цю посаду іншу людину.

Передумовою до цього став скандал, який “вибухнув” в Україні через те, що  ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (телеканали «Дом» і «UATV») Міністерства культури та інформаційної політики уклало 17 договорів на виробництво серіалів на загальну суму понад 150 млн грн. Загалом ДП планує реалізувати 53 проєкти. Зокрема, компанія телеведучого та актора Юрія Горбунова отримала угоду вартістю 33 мільйони гривень на створення серіалу “СМТ Інгулець!

Українці не стали мовчати й увесь свій гнів висловили у соціальних мережах.

 

“Культура під час війни важлива, бо це війна не тільки за території, а за людей, а люди – це наша памʼять, історія, мова, творчість попри війну, спадщина і минуле заради майбутнього.

І приватні, і бюджетні кошти під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура це щит нашої ідентичності і наших кордонів. І це принципова моя позиція проти інших”, — додав пан Ткаченко у своєму дописі.

В соціальних мережах українці активно обговорюють чому за виділення коштів на такі потреби посади позбувся лише Ткаченко.

Відео