Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міністр охорони здоров’я розповів, коли з’явиться українська вакцина від COVID-19
26 Жовтня, 14:39

Міністр охорони здоров’я розповів, коли з’явиться українська вакцина від COVID-19

Оригінальна українська вакцина від COVID-19 може з’явитися через рік після проведення усіх необхідних досліджень. Про це сьогодні, 26 жовтня, під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає Укрінформ.

«Нам потрібно подолати великий шлях, щоб кандидат у вакцину став уже вакциною. Для цього треба пройти три фази клінічних досліджень. Зараз підбирається в Україні необхідне виробництво, де це може бути зроблено. Якщо очікування наші збудуться: і обраний виробник, і шлях ми пройдемо нормально, то вже десь за рік ми можемо отримати оригінальну українську вакцину від COVID-19», – сказав Степанов.

Він зауважив, що попри те, що у розробці вакцини беруть участь американські компанії, кандидат на вакцину – саме український.

Також Степанов зазначив, що попередні дослідження кандидата у вакцини проводилися у лабораторіях Туреччини та США, оскільки в Україні лише відновлюються лабораторії такого типу захисту.

Нагадаємо, що 20 жовтня міністр охорони здоров’я Максим Степанов разом із вченими та науковцями презентував президенту України Володимиру Зеленському результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини проти COVID-19. Доклінічні випробування тривали майже пів року.

Фото: ілюстративне

Схожі новини