Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міністр освіти розповів, як будуть проводити ЗНО-2023
22 Листопада, 17:57

Міністр освіти розповів, як будуть проводити ЗНО-2023

Міністерство освіти і науки розглядає проведення у 2023 році удосконаленого Національного мультипредметного тесту як альтернативи ЗНО. Про це повідомив очільник МОН Сергій Шкарлет.

«ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських закладів вищої освіти, які тимчасово перебувають за кордоном», — зазначи Шкарлет.

Він наголосив, що безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі. Однак тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів

НМТ-2023 матиме обов’язковий та додатковий блоки. Обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України;
  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Учасники впродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні-липні 2023 року – в межах основної та додаткової сесій.

Схожі новини