Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мінкульт вимагатиме заблокувати мобільний додаток “ВКонтакте” в Україні
17 Вересня, 13:05

Мінкульт вимагатиме заблокувати мобільний додаток “ВКонтакте” в Україні

Міністерство культури та інформаційної політики готує звернення до Apple та Google з вимогою вилучити мобільний додаток “ВКонтакте” з доступних завантажень для українців. Про це повідомляє пресслужба відомства.

“Нещодавно з’явилися повідомлення, що оновлена проксі мобільного додатку “ВКонтакте” дозволяє обійти блокування цієї соцмережі на території України. Враховуючи ризики для національної безпеки нашої країни та для захисту інформаційного простору, ми спільно з РНБО, СБУ та іншими правоохоронними органами невідкладно вживаємо заходи для блокування цієї соціальної мережі на нашій території”, – йдеться в повідомлення міністерства.

У відомстві стверджують, що традиційні піки активності російських спецслужб припадають на важливі події в суспільно-політичному житті України.

“Зараз це місцеві вибори, які цілком ймовірно можуть стати об’єктом інформаційного впливу за допомогою таких ресурсів, як “ВКонтакте”, – говорять в міністерстві.

Ще з 2014 року спецслужби Росії активно використовують “ВКонтакте” для поширення дезінформації та маніпулювання громадською думкою. Також вони збирають персональні дані про українців.

Нагадаємо, раніше LMN повідомляла про те, що російська соціальна мережа “ВКонтакте” змогла обійти блокування на мобільних телефонах. На персональному комп’ютері для входу у соцмережу, як і раніше, потрібен VPN.

Фото: dw.com.

Схожі новини