Міноборони виділило “Львівському арсеналу” близько 1,5 млн гривень на міни: жодної ще не передали | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Міноборони виділило “Львівському арсеналу” близько 1,5 млн гривень на міни: жодної ще не передали
21 Липня, 18:33

Міноборони виділило “Львівському арсеналу” близько 1,5 млн гривень на міни: жодної ще не передали

Міністерство оборони уклало контракт із фірмою “Львівський арсенал” на поставку великої партії мінометних пострілів 120 мм і 82 мм. Як повідомляє Українська правда, відповідну угоду уклали 11 листопада 2022 року.

«Сума угоди становить майже 1 мільярд 400 мільйонів гривень, або – за офіційним курсом того часу – майже 38 мільйонів доларів. Від МОУ угоду підписує т.в.о. директора департаменту військово-технічної політики Олександр Лієв», – йдеться у повідомленні.

За даними УП, “Львівський арсенал” повідомив, що має експортну ліцензію в одній із країн Європейського Союзу, а незадовго до того компанія була внесена Кабміном в офіційний перелік так званих спецімпортерів зброї. Тож за кілька днів після підписання договору міністр оборони Олексій Резніков дає добро на здійснення передоплати за контрактом – майже 100% суми угоди.

Поставки мали розпочатись уже в грудні 2022 року, а повністю завершитись до кінця лютого 2023-го. Однак станом на сьогодні жодної міни за передоплаченим контрактом Міноборони не отримало.

Відомо, що перша поставка озброєння за контрактом зірвалась у грудні того ж року. Міноборони почало з’ясовувати, у чому річ, і виявилось, що “Львівський арсенал” мав експортну ліцензію від фірми-постачальника з однієї країни ЄС, але самих мін у цій країні не було. Вони лежали на складах у третій країні. Однак ні “Арсенал”, ні його контрагент не отримали експортних ліцензій у цієї третьої країни до того, як взяти гроші Міноборони.

І хоч “Львівський арсенал” вивів своєму постачальнику понад 400 мільйонів гривень, однак жодної міни фірма досі так і не отримала.

Відео