Мінздоров’я розповіло, кому видаватимуть паперові лікарняні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мінздоров’я розповіло, кому видаватимуть паперові лікарняні
27 Січня, 15:36

Мінздоров’я розповіло, кому видаватимуть паперові лікарняні

В Україні дозволили видавати паперові лікарняні до 1 травня. Отримати паперовий документ можна лише в окремих випадках. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, паперові лікарняні видаватимуть тоді, коли потрібно продовжити або закрити листок непрацездатності.

Окрім того, лікарі виписуватимуть документ у випадках, коли пройшло 7 днів з видачі лікарняного, протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність у Реєстр медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — головний лікар закладу.

Також паперові лікарняні видаватимуть коли:

  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

 

Додамо, система видачі е-лікарняних запрацювала у червні минулого року. Тоді всі медичні заклади повинні були перейти на оформлення лікарняних в електронному випадку.

Тепер пацієнту, для того, щоб оформити електронний документ, потрібно пройти обстеження в лікаря, який внесе відповідні дані та діагноз у Реєстр. Далі документ перейде у Реєстр Пенсійного фонду, де сформується листок непрацездатності.

Відео