Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міські голови Львівщини протестували під Кабміном
31 Жовтня, 14:02
logo-black

Міські голови Львівщини протестували під Кабміном

Вчора, 30 жовтня, 19 міських голів з Львівщини та їх заступники провели під Кабінетом Міністрів акцію. Вимагали зберегти для місцевих бюджетів акцизний податок з пального, розблокувати виділення 2.5 млрд грн субвенції на соціально-економічний розвиток та фінансове забезпечення децентралізаційної реформи.

«Головною нашою вимогою, яку хотіли донести, було – виплата держаної субвенції. Наше місто отримало її в розмірі 13 мільйонів 900 тисяч гривень. На ці кошти вже є складені кошториси, проведені відповідні тендери, експертизи і, фактично, майже повністю завершені роботи. Але от кошти були призупинені через перерахунок з держбюджету на місця. Тому ми їздили, аби роз’яснити нашу позицію: ці гроші треба повернути. Адже одні роботи виконані, а деякі не можемо завершити через недофінансування. В нас в основному це об’єкти інфраструктури: дороги, садочки, школи, йде зимовий період. Ми дуже розраховуємо на ці надходження з бюджету», – каже Богдан Шустер, заступник міського голови Винник.

4-11
1-39

Разом із мерами міст на акцію протесту до Києва поїхали також представники ОТГ. Вони вимагали, аби акцизний збір з пального у розмірі 5% не забирали з місцевих бюджетів.

«Також, просили, щоб влада залишила можливість місцевій казні й надалі отримувати інвестиційні внески від будівництва, їх зараз теж хочуть ліквідувати. А цей податок – суттєвий відсоток доходу місцевих бюджетів», – додає Шустер.

Акція під Кабміном тривала 2,5 години. До міських очільників та заступників з підтримкою вийшли також народні депутати Львівщини від усіх фракцій.

«Вони підтримали нас. Серед них багато колишніх міських голів, тому наші проблеми добре знають і розуміють. Обіцяли підтримати вимоги в Кабміні і Парламенті», – говорить заступник міського голови Винник.

У ході акції до протестуючих вийшов представник департаменту комунікацій Кабміну Михайло Шевченко. Йому вручили вимоги міських голів від Львівщини. Тепер чекають реакції від прем’єр-міністра.

  • 0
  • 236
Схожі новини