«Місцева влада повністю відповідає за створення умов роботи школи», – Лілія Гриневич | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Місцева влада повністю відповідає за створення умов роботи школи», – Лілія Гриневич
24 Серпня, 13:23

«Місцева влада повністю відповідає за створення умов роботи школи», – Лілія Гриневич

Через проведення реформи децентралізації та реформи освіти чиновники, вчителі та батьки учнів заплуталися, хто за що відповідає і хто чим має займатися.  Усі відповіді на запитання дала в інтерв’ю «Українській правді» міністр освіти України Лілія Гриневич.

«Усе чітко прописано в законі “Про освіту”. Міністерство освіти розробляє загальну нормативну правову базу: встановлені на центральному рівні правила – стандарт освіти. Для початкової школи ми даємо стандарт і модельні освітні програми. Їх школа може або приймати, або коригувати. Також ми даємо навчальні програми для середньої і старшої школи. Відповідаємо за основні принципи роботи закладу освіти, які закладаються в нормативку.

В цьому сенсі ми значно зменшили повноваження у своїй частині, скасувавши старе положення “Про заклад освіти”. Тепер школи мають більше можливостей і повноважень встановлювати свої правила», – розповіла Лілія Гриневич.

Міністр освіти про фінансування каже, що міністерство розподіляє освітню субвенцію, яка йде виключно на одну статтю – оплата праці педагогічних працівників.

«Оплата праці всіх інших працівників закладу освіти покладається на місцеву владу. Будь-які додаткові доплати – спецшколам, які значно дорожчі; утримання багатьох маленьких шкіл, де діти отримують гіршу освіту за більші кошти, має брати на себе місцева влада, якщо ухвалила для себе таке рішення. Місцева влада повністю відповідає за створення умов роботи школи: комунальні послуги, ремонт, навчальне обладнання. Органи місцевого самоврядування не повинні покладати на вчителів відповідальність за свої зобов’язання», – зазначає Гриневич.

Міністр закликає органи місцевого самоврядування до діалогу з педагогами.

«Місцеві органи можуть попросити школу: “Ми в межах своїх повноважень і грошей відремонтуємо вам дах і коридори. Але нам не вистачить на…, тому просимо, чи ви можете нам допомогти”. Тільки такий стиль розмови може бути.

Але якщо школа занедбана – не помита після ремонту, класи не готові – мова про підготовку до школи, яка потребує уваги її адміністрації і технічного персоналу, це зовсім інша історія. Перед початком навчального року директор школи не може все літо  відпочивати. Він має бути у школі і як господар дивитися на стан школи перед початком навчального року», – додає Гриневич.

Фото: Українська правда

Відео