Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Місцеві бюджети недоотримують грошей через занижені заробітні плати і несплату акцизів, – Годик
25 Серпня, 16:07

Місцеві бюджети недоотримують грошей через занижені заробітні плати і несплату акцизів, – Годик

Станом на червень 2022 року у Львівській області є 3275 підприємств, в яких середня заробітна плата працівників не досягає навіть законодавчої «мінімалки». Ще у 2523 підприємствах працівники отримують мінімальні виплати, тобто 6500 гривень. Про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

«Це тоді коли середня заробітна плата по Львівській області за березень 2022 року, за даними Державної податкової служби, становить 14196 грн», – наголосив він.

222-184

В ЛОВА таку статистику пов’язують з можливими ухилянням від сплати податків окремих підприємств. Що, у свою чергу, зменшує надходження до бюджетів різних рівнів, адже податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) є одним із бюджетоформуючих платежів дохідної частини місцевих бюджетів. Наприклад, 81% доходів бюджету Львівщини – це ПДФО.

«Через незадовільну роботу по протидії нелегальній зайнятості та підприємствам «мінімізаторам» місцеві бюджети Львівської області недоотримують близько 250 млн. грн., кожного місяця», – пояснює Андрій Годик.

Також в ЛОВА звернули увагу на низький рівень надходжень з акцизів на тютюн, алкоголь та пальне. Тут виокремили громади та окремі підприємства, рівень сплати акцизного збору яких викликає найбільше сумнівів.

555-53
333-122
Схожі новини