Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Місцеві вибори – 2020: завтра в Україні розпочнеться “день тиші”
23 Жовтня, 13:07

Місцеві вибори – 2020: завтра в Україні розпочнеться “день тиші”

Ілона Орнат

В Україні місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Відповідно сьогодні, 23 жовтня, останній день для того, щоб кандидати могли провести свою агітацію. А вже завтра, 24 жовтня, в країні розпочнеться “день тиші”.

Закон України забороняє проводити будь-яку агітацію за день перед виборами. Тим самим, він дає можливість виборцям прийняти свої рішення і визначитись з партією і кандидатом від неї без будь-якого стороннього впливу чи маніпуляцій.

День без агітації, тобто “день тиші” в Україні розпочинається о 00:01 в ніч проти суботи 24 жовтня. У цей час заборонено:

  • проводити масові акції (збори, мітинги, походи, демонстрації, пікети) від імені партії, кандидатів у депутати від якої зареєстровано в загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати;
  • розповсюджувати агітаційні матеріали, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів;
  • розповсюджувати політичну рекламу ЗМІ;
  • розміщувати передвиборчу агітацію на бігбордах та сітілайтах міста чи за ним.

 

Окрім цього, протягом останніх 2-х днів перед днем голосування, тобто 23 і 24 жовтня, заборонено оприлюднювати результати опитування громадської думки, пов’язаного з виборами.

Не поширюється “день тиші” на розповсюдження інформації безпосередньо про вибори, що проводяться, на заклики взяти в них участь, роз’яснення законодавчих норм та порядку голосування.

Схожі новини