Між селами Монастирець та Поляна на Львівщині обвалився дерев’яний міст | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Між селами Монастирець та Поляна на Львівщині обвалився дерев’яний міст
14 Липня, 19:12

Між селами Монастирець та Поляна на Львівщині обвалився дерев’яний міст

Вночі на 14 липня між селами Монастирець та Поляна, що у Комарнівській територіальній громаді, повністю обвалився дерев’яний міст. Ним мешканці попри заборону продовжували переходити з одного села в інше.

Про це повідомило Суспільне з посиланням на директора місцевої початкової школи у Монастирці Любомира Байцара.

За словами директора, обвал трапився вчора, 13 липня, о 23 годині.

“Там один рибак сидів, то чув обвал. Той міст вже був обвалений давно, але люди ще зробили перехід по перекладинах і вони були не надійні. Новий міст будують, але там лише підготовчі роботи, укріплюють дамбу, ще балок не кинули”, — розповів Любомир Байцар.

Зазначимо, у Монастирці є школа, пошта, бібліотека, дві церкви та медичний пункт. Тепер, щоб туди потрапити, потрібно обходити 4 кілометри.

“Більшість людей — пенсіонери, їм той шлях нелегко долати. Голова звертався до перевізників, та вони не хочуть, бо кажуть, що не вигідно. Доярки з Монастирця, а ферма — на Поляні. Сторож в Монастирці, а ферма — на Поляні. Тепер мусять йти по колу, приблизно 6-7 кілометрів”, — додав Любомир Байцар.

До слова, місцева влада поки ніяк цю ситуацію не прокоментувала.

Додамо, міст через річку Дністер, що має сполучати села Поляна та Монастирець, розпочали будувати після повені у 2008 році. Тоді негода пошкодила дерев’яний міст, яким користувалися жителі цих сіл. Та нову переправу тоді не добудували. І люди продовжили користуватися аварійним.

2 жовтня 2022 року між селами Монастирець та Поляна обвалилася частина дерев’яного моста. Після цього комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про демонтаж споруди. Об’їзд моста — це додаткові 12 кілометрів.

А вже у липні цього року між селами почали зводити нову бетонну переправу.

Відео