Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міжнародна організація створює у Львові Центр свободи преси
05 Березня, 20:27

Міжнародна організація створює у Львові Центр свободи преси

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) відкриває Львівський центр свободи преси та подає скаргу на можливі військові злочини Росії. Про це йдеться на сайті організації, повідомляє Укрінформ.

 

«Вторгнення Росії в Україну супроводжується інформаційною війною. «Репортери без кордонів» незабаром відкриють центр свободи преси для журналістів із групи ризику разом із українською партнерською організацією – Інститутом масової інформації (IMI)», – йдеться у повідомленні.

Журналісти, зокрема, матимуть змогу позичити там засоби захисту — бронежилети й шоломи. Центр на заході України також має на меті стати фізичним та цифровим контактним пунктом для журналістів та репортерів, які шукають фінансової чи психологічної підтримки.

«Потреба в підтримці величезна, в тому, що стосується таких різноманітних речей, як захисне спорядження, аптечки невідкладної допомоги, а також гуманітарна чи фінансова допомога. Тому ми закликаємо міжнародних донорів та ЗМІ зв’язатися з нами, щоб ми могли направити кошти», – наголосили в організації.

Центр розміститься у приміщенні Медіа-центру іноземної преси. У цьому закладі іноземні журналісти та репортери можуть працювати з 8:00 до 20:00, користуватися Інтернетом та вести пряму трансляцію. У ньому також є укриття на випадок атаки.

Крім того, RSF вже почала допомагати українським та російським незалежним ЗМІ обійти блокування владою сайтів через проєкт Collateral Freedom. Щоб зробити цензуровану інформацію доступною, RSF «віддзеркалює» веб-сайти та розміщує точні, постійно оновлювані копії сторінок на «хмарних» серверах великих міжнародних провайдерів.

Схожі новини