Міжнародні слідчі назвали підозрюваних у збитті лайнера МН17 на Донбасі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Міжнародні слідчі назвали підозрюваних у збитті лайнера МН17 на Донбасі
20 Червня, 07:24

Міжнародні слідчі назвали підозрюваних у збитті лайнера МН17 на Донбасі

Міжнародна слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака рейсу МН17 на Донбасі влітку 2014 року.

Про повідомляє “Європейська правда” із посиланням на NOS.

Підозрювані у катастрофі МН17 за версією слідства:

Сергій Дубинський (позивний “Хмурий”) – голова розвідки “ДНР”, ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.

Ігор Гіркін (позивний “Стрелок”) – міністр оборони “ДНР”. Вранці 18 липня брав участь у розмові з Дубинським, який пов’язаний з евакуацією установки “Бук” з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії. Ймовірно, Стрелков також був повністю обізнаний про постачання “Бука”.

Олег Пулатов (позивний “Гюрза”) – підполковник запасу російських Повітряно-десантних військ. Причетний до перевезення “Бука” й організації охорони району падіння уламків збитого літака.

Леонід Харченко (позивний “Кріт”) – громадянин України, командир “розвідувального батальйону у “2-му відділі ГРУ ДНР”, причетний до охорони установки “Бук” в районі місця пуску на південь від Сніжного. Можливо, він також координував транспортування “Бука” з Донецька до місця пуску.

Також команда розслідувачів Bellingcat опублікувала нову доповідь, де наводить організаційну схему, на якій зазначено позицію в ієрархічній структурі “ДНР” в липні 2014 року більшості причетних осіб.

Серед причетних до збитого літака називають Ігоря Гіркіна (Стрєлкова, позивний “Стрєлок”), так званого “міністра оборони ДНР” і три групи людей: група “ГРУ ДНР”, батальйон “Восток” і група Безлер.

 

Суд над підозрюваними розпочнеться 9 березня 2020 року. Підозрюваним буде висунуто звинувачення в убивстві.

Міжнародна слідча група не буде просити Росію та Україну про екстрадицію чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив начальник поліції  Нідерландів Вілберт Пауліссен на прес-конференції у Гаазі.

Він пояснив, що завдання слідчих тільки представити докази щодо підозрюваних, а вже суд Гааги буде вирішувати їхню долю.

«Підозрювані матимуть можливість розповісти свою версію подій у суді. Ми не будемо просити про екстрадиції чотирьох підозрюваних, тому що російська і українська конституції забороняють екстрадицію громадян», – сказав він.

СБУ повідомила про підозру трьох громадян РФ і одного громадянина України в організації та пособництві теракту.

«Україна вітає висновки міжнародної слідчої групи (JIT) щодо MH17. Президент України сподівається, що на лаві підсудних міжнародного трибуналу опиняться не лише ті, кому СБУ оголосила сьогодні підозру, а й усі, хто винен у зухвалому вбивстві безневинних дітей, жінок та чоловіків», – цитує Володимира Зеленського Адміністрація президента.

В МЗС України заявили, що слідчим також доведеться з’ясувати роль так званого «прем’єр-міністра» анексованого Криму Сергія Аксьонова.

«Слідству доведеться з’ясувати роль так званого прем’єр-міністра Криму Сергія Аксьонова та інших високопосадовців в організації злочину, а також назвати його безпосередніх виконавців – членів екіпажу БУКа. Ми закликаємо РФ визнати свою відповідальність за постачання зброї та співпрацювати зі слідством, як це передбачено резолюцією РБ ООН 2166 від 17 липня 2014 р.», – сказано у заяві.

 

Нідерланди зробили дипломатичні кроки щодо Росії через її небажання співпрацювати з розслідування катастрофи рейса MH17. Прокуратура вважає, що російська влада адекватно не відповіла на запити про правову допомогу.

США закликають Росію покарати винних.

Про це йдеться в заяві держсекретаря Майкла Помпео.

«Всі обвинувачені сьогодні були членами очолюваних Росією сил на сході України. Ми закликаємо Росію поважати і дотримуватися резолюції 2166 (2014.) Ради Безпеки ООН і забезпечити, щоб всі обвинувачені, що знаходяться в даний час в Росії, постали перед судом», – йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант закликав Росію співпрацювати зі слідчими.

Як повідомляє “Європейська правда”, відповідну заяву розміщено на сайті британського МЗС.

«Російська Федерація повинна тепер в повній мірі співпрацювати з обвинуваченням і надавати будь-яку запитувану допомогу відповідно до резолюції 2166 Ради Безпеки ООН. Звинувачення, висунуті проти цих осіб сьогодні, показують, що міжнародне співтовариство разом протистоїть безкарності тих, хто несе відповідальність за підле вбивство 298 невинних людей. Сім’я і друзі загиблих заслуговують на справедливість. Сьогоднішній день знаменує собою важливий крок на шляху до того, щоб винні були притягнуті до відповідальності», – сказала міністр.

 

Фото: Bellingcat

Відео