Міжнародний день музеїв: що варто відвідати на Львівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Міжнародний день музеїв: що варто відвідати на Львівщині
18 Травня, 15:40

Міжнародний день музеїв: що варто відвідати на Львівщині

Щороку свято музейництва відзначається 18 травня. Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, а з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах, інформує пресслужба ЛОВА. 

«Цьогоріч темою Міжнародного дня музеїв обрано гасло – «Сила музеїв». Сила наших музеїв в їхній історії, в людях, які працюють, щоб ця історія зберігалась, примножувалась та передавалась нашим нащадкам, бо це те, що творить нашу ідентичність і те, що намагається сьогодні знищити ворог», — зазначає начальниця управління туризму та курортів Наталя Табака.

Заходи до Міжнародного дня музеїв у Львові триватимуть впродовж 5-ти днів з 18 до 22 травня.

Управління туризму та курортів пропонує поринути у мандрівку музеями Львівщини та надихнутись патріотизмом, мистецтвом та естетикою рідного краю.

  1. «Хата в Глубокім»

Розташування: с.Урич

Музей представлений у вигляді двокімнатного карпатського будинку та передає дух, побут і національні особливості з повсякденного життя селян Бойківщині у 1920 роках. У кімнаті піч, довгий стіл з лавками, де збиралася вся родина, вишиті рушники і подушки.

Основна ідея музею передати побут стародавнього, яскравого, суто національного житла Карпат. У музеї організовують різні етно-зустрічі, перегляди цікавих тематичних фільмів, великодні гаївки, різдвяні вечори з ароматними кутею та варениками, які спонукають всіх небайдужих до вивчення української духовності і традицій.

  1. Історико-краєзнавчий музей “Сколівщина”

Розташування: м. Сколе, вул. Данила Галицького, 52

У музеї зібрані елементи бойківської культури, природнього колориту, одягу. В одному із залів – військова атрибутика, раритети часів І та ІІ Світових воєн, художня панорама меморіалу УСС на г. Маківка, також речі сакрального мистецтва, серед яких Богословна книга Митрополита Української Православної Церкви Петра Могили 1646 року. Цікавою для огляду є стилізована світлиця Захара Беркута, де гість поринає у часи монголо-татарської навали  ХІІІ ст. з відповідною атрибутикою, архітектурним колоритом,  елементами зброї, луків, речами побуту, макетами звірів.

  1. Аптека-музей Йогана Зега

Розташування: м. Борислав, вул.Карпатська брама, 17

Аптека-музей Йогана Зега – це музейний простір, що познайомить Вас з історією відомого винахідника, промисловця та фармацевта Йогана Зега. Місцеві аптекарі розкажуть вам про історію фармації, нафтові винаходи, озокерит та життя великих постатей Борислава.

  1. Художній музей Михайла Біласа

Розташування: м. Трускавець, майдан Кобзаря, 3

Музей розташований у центрі Трускавця у красивій дерев’яній віллі з елементами  закопанського стилю. У музеї представлено безліч робіт Михайла Біласа, які вважаються національною гордістю: гобелени та панно, килими та аплікації, верети і подушки. Всі роботи митця існують в єдиному екземплярі.

  1. Музей Дрогобиччина

Розташування: м. Дрогобич

У музеї знаходяться п’ять пам’яток національного значення із семи, що є у місті, серед яких церква Св. Юра із дзвіницею, яка внесена до списку ЮНЕСКО та церква Воздвиження Чесного Хреста із дзвіницею. Три пам’ятки архітектури місцевого значення палацового типу: Галерея сакрального мистецтва, яка пропонує оглянути експозиції  «Дрогобицькі іконописці ХVIІ – ХVIІІ століть», «Українське церковне малярство ХVIІ століття» та інші тематичні екскурсії. Палац мистецтв, де постійно діють експозиції – «Бруно Шульц і його місто» – присвячена одному з найвидатніших письменників-новаторів XX ст. та експозиція «Скарби графа Кароля Лянцкоронського» та історичний відділ музею (колишня повітова рада). Музей «Дрогобиччина» – багатопрофільний музейний комплекс 6 в 1, що репрезентує краєзнавчий, художній, архітектурний, природничий, історичний, меморіальний напрямки.

  1. Музей ткацтва та килимарства

Розташування: м. Глиняни, вул. Шевченка 36

Глиняни традиційно були центром розвитку ткацтва і килимарства Галичини. Музей перенесе вас у минуле, ознайомить з технологіями ткання, продемонструє килими, які виставлялися на міжнародних виставках та одержували всесвітню славу. Музей проводить майстер класи на ткацьких та килимових верстатах, ткання на рамках, різноманітні майстер класи з шерсті, ниток та природних матеріалів.

  1. П’ятничанська вежа

Розташування: с. П’ятничани, вул. Замкова, 40

Пам’ятка архітектури, перша згадка про яку  датується 1454 р. Оборонний двір розташований на схилі гори і є характерним укріпленням мисового типу. Вежа була одним з елементів оборонного комплексу, який виник при історичному шляху Галич – Холм.

Експозиція музею розташована на другому та третьому ярусах кам’яної надбрамної вежі. Виставлено археологічні знахідки з території колишнього оборонного двору, картосхема оборонного будівництва та відомі зразки мілітарної архітектури періоду Галицько-Волинського князівства.

  1. PARK3020

Розташування: c. Стрілки, Edem Resort Medical & Spa

Перший публічний парк сучасної скульптури. На території представлено понад 40 робіт 23 художників зі всієї України, які створили скульптурні композиції з каменю, металу, бетону і граніту. PARK3020 – це парк майбутнього, чудово організований простір, де всі об’єкти взаємодіють між собою, все пов’язано з навколишнім світом та природою.

  1. Історико-краєзнавчий музей

Розташування: м. Винники, вул. Галицька 26

Музей має чотири експозиційні зали, в яких представлені знахідки від епохи Палеоліту до XVIII ст. Акцент у виставці зроблений на археологічних знахідках римського періоду. У експозиції можна побачити: предмети побуту з глини та бронзи, прикраси, зброю, вироби зі скла, яким понад дві тисячі років. Родзинкою є меч вікінгів, який належав представникові варязької дружини приблизно у X ст.  Меч зберіг сліди срібла та золота на руків’ї.

  1. Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

Розташування: смт. Брюховичі, вул. Музейна, 16

Музей побудований на 36 металевих колонах, без переділів і перегородок та справляє враження відкритого приміщення. Центральна частина музею має 8 метрів висоти, північна частина дає рівномірне освітлення, завдяки 40 вікнам. При зміні освітлення скульптури загадково змінюють свою форму. В музеї експонується творча спадщина Михайла Дзиндри, яка знайомить нас з неповторним світом його абстрактної пластики, модерною скульптурою. Митця приваблювала трансформація реальних об’єктів, віднайдення нової якості вільної форми, пошук нових властивостей абстрактної форми, пластичного ладу композиції, властивості просторових рішень.

Відео