Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Міжнародний суд ООН розпочав слухання справи «Україна проти Росії»
07 Березня, 12:36

Міжнародний суд ООН розпочав слухання справи «Україна проти Росії»

Сьогодні в Міжнародному суді Організації Об’єднаних Націй в Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти Росії у справі щодо звинувачень у геноциді, повідомляє Європейська правда

У суді уточнили, що через пандемію слухання пройдуть у гібридному форматі: деякі члени суду будуть присутні особисто, інші – через відеозв’язок.

«Росія маніпулює міжнародним правом та, зокрема, згаданою Конвенцією від 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, яка є фундаментальним міжнародним договором у сфері захисту прав людини, та використала її для збройної агресії проти України», – заявили в Міністерстві закордонних справ України.

Українська делегація просить Міжнародний суд ООН призначити наступні запобіжні заходи у справі з метою припинення кровопролиття:

– Російська Федерація має негайно зупинити розпочаті 24 лютого 2022 року військові дії на території України;

– Російська Федерація повинна невідкладно забезпечити, щоб будь-які військові та інші збройні підрозділи під її контролем чи впливом припинили участь у військових діях.

27 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна офіційно направила позов проти Росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

«Вимагаємо притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії. Просимо суд негайно наказати РФ припинити військові дії і призначити слухання вже наступного тижня», – написав тоді він.

Схожі новини