Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Молодь Яворівщини запрошують у Верховну Раду
17 Листопада, 14:32
logo-black

Молодь Яворівщини запрошують у Верховну Раду

Софія Мінджоса

Громадська організація «Молодь Яворівщини» влаштовує поїздки старшокласників із шкіл Яворівського та Жовківського районів у Верховну Раду. Вони відбуваються з ініціативи народного депутата Павла Бакунця.

Наразі вже дві групи дітей побували у Києві.

«Це була крута поїздка. Екскурсія у Верховній Раді була дуже захоплива – цей балкон, кулуари… Ми побачили нардепів на власні очі. Павло Андрійович познайомив нас з Юлею Тимошенко та Юрієм Корявченком, який знімався у «95 кварталі», було дуже весело. Крім того нам організували міні-тренінг і розповіли про розробку та подання законопроектів. Також ми погуляли по Києву, відвідали різні визначні місця. Все було у приємній дружній атмосфері. Я ще більше переконався в тому, що в майбутньому хочу працювати у Раді», – ділиться враженнями учень Яворівської гімназії ім. Осипа Маковея Іван Шевчик.

73278157_525969241468029_5113033320346681344_n

«Діти дуже захоплені поїздкою. Тепер їм буде набагато легше сприймати інформацію. Вони зрозуміли, що парламент – це не щось далеке. Він тут, і він приймає закони», – каже директорка гімназії Наталя Моржин.

Наступна група школярів відправиться у Київ через місяць. Згодом учні відвідають Львівську облдержадміністрацію. Також у програмі запланована екскурсія в один з найкращих вишів країни – Український Католицький Університет. Пізніше школярі матимуть змогу побачити, як працюють їхні місцеві ради.

«До рад приходять люди, які не мають жодного уявлення про роботу в них. Не мають стратегій розвитку території. Тому я зрозумів, що молодь потрібно навчати публічного управління. Щоб зацікавити дітей, вирішив надати їм можливість відвідати різні рівні рад. По одній дитині з кожного 10 і 11 класу, а де їх немає, то з 9-го, відвідають Освітній центр у Верховній Раді та сам парламент, а потім поїдуть у Львів, щоб побачити, як працює обласна рада», – каже LMN засновник ГО «Молодь Яворівщини», народний депутат Павло Бакунець.

76650771_764931573932449_1381382312708538368_n

У планах також організувати зустрічі молоді з тренерами, які розкажуть, як формувати стратегію розвитку громад.

«Буде сформовано мінімум 10 груп дітей. З кожної групи залишиться певний відсоток людей, які цим зацікавляться. В подальшому ми організовуватимемо для них різні лекції з цієї сфери», – каже нардеп.

Учнів, які поїдуть до Києва, обирає дирекція школи. Про програму директорів інформує ГО “Молодь Яворівщини”.

Фото: ГО «Молодь Яворівщини»

Схожі новини