Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Молодим батькам на няню держава даватиме гроші
31 Січня, 15:04

Молодим батькам на няню держава даватиме гроші

Крім грошової допомоги, яку виділяє держава при народженні дитини в розмірі 41 280 гривень та «пакунку малюка», тепер батьки зможуть отримати додатково ще й гроші на няню для дитини. Щомісяця додатково 1626 гривень.

«Муніципальна няня» – це додаткова грошова допомога молодим сім’ям. Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні. На це у Державному бюджеті закладено 500 мільйонів гривень. Допомогою зможуть скористатися 25 тисяч сімей», – кажуть в Уряді.

Проект «Муніципальна няня» має три мети. Перша – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава  виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.

Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця. А ще автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років.

Друга мета Уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями.

«Рідко знайдеш випадок, коли «помічницю мами» оформляють у сім’ю офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує офіційне працевлаштування по догляду за дітьми», – додають в Уряді.

Мама самостійно обиратиме няню. Укладе з нею цивільно-правовий договір, він до речі, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі слід подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами, підтверджувальні документи про оплату послуги няні – виписка з банківського рахунка, розрахункова квитанція тощо.

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Чому це вигідно для няні? 

У містах-мільйонниках місячна заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис. грн. Зареєструвавшись підприємцем, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 грн і ЄСВ – 816 грн. Це загалом 1319 грн.

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Проект дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

До речі, жінки, які влаштуються нянями матимуть можливість отримувати від держави супсидії. Адже офіційно оформившись, єдиний соціальний внесок сплачуватиметься щомісяця, вплине він також і на  на збільшення страхового стажу людини.

Третя мета Уряду – «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках.

 

Схожі новини