Молилися за розстріляних нацистами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Молилися за розстріляних нацистами
02 Листопада, 16:38

Молилися за розстріляних нацистами

У Самборі вшанували пам’ять жертв нацистського терору.

75 років тому на місці, знаному тут як єврейське кладовище, відбувалися розстріли громадян єврейської національності. Така сама доля дісталася українцям, котрі їх переховували, та ромам. Про події тих днів розповів усім, хто прийшов на місце їх поховання, о. Тарас Рисей.

Участь у заходах взяли представники влади та громади міста, молодіжна організація «Українська молодь Христові», учасники бойових дій на сході України. Перед присутніми виступили міський голова Юрій Гамар, почесний консул Канади в Україні Оксана Винницька-Юсипович, голова Київської єврейської громади Анатолій Шенгайт, адвокат з Канади Марк Фрайман, родичі якого були тут розстріляні, о. Петро Галадзе.

Спільною в усіх промовах була думка, що нинішнє суспільство не має права забути тих жахливих подій. Адже забуття тих кривавих сторінок історії значно гірше за їх наявність. Ніколи в історії людства з жодним народом таке не має повторитися. У ХХІ столітті не повинно бути місця для міжнаціональних та міжрелігійних конфліктів.

Рівність людей та єдність громади, толерантність та людяність – ось головні принципи. Юрій Гамар відзначив, що сьогодні не дві громади приймають участь у заходах одна одної, а єдиний український народ схиляє голову перед жертвами режиму та героями боротьби за рідну землю.

 

«Наше місто відкрите для людей незалежно від їхніх національної та релігійної приналежності. Важливе лише розуміння і повага один до одного», – додав він.

Із словами вдячності звернулися до містян представники єврейської громади.

Анатолій Шенгайт підкреслив: «Для нас надзвичайно важливою є взаємна повага. Дякуємо самбірчанам за гостинність, за те, що разом вшановуємо пам`ять наших предків. Для нас є честю прийняти участь і у вшануванні пам`яті борців за Україну, які ще 100 років тому віддали життя за її волю. Адже нині знову тривають криваві бої на Сході, різні народи відстоюють цілісність та незалежність України. Серед нас є безпосередні учасники тих бойових дій».

Симфонічний оркестр забезпечив музичний супровід заходу. У його виконанні лунав Державний Гімн, українські стрілецькі пісні, «Траурний марш» Фредеріка Шопена та «Боже, Великий Єдиний».

Відео