Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
МОН планує змінити систему фінансування вишів
30 Вересня, 09:27

МОН планує змінити систему фінансування вишів

Міністерство освіти та науки планує перейти до фінансування вишів на основі низки показників якості. Про це на відкритті  ініціативи “Наукові пікніки” сказала міністр освіти та науки Ганна Новосад, передає Укрінформ.

“Ми плануємо фінансувати лише найкращі університети. Державне замовленні — це той рудимент, який залишився після радянської планової економіки. Ми вже не можемо спланувати скільки через 5-6 років нам необхідно буде економістів, юристів чи інших професій. Тому хочемо перейти до іншого фінансування, яке буде засноване на принципі так званих показників якості. Весь той об’єм коштів спрямуємо на кращі університети за певними критеріями. Один з них — працевлаштування випускників. Ми хочемо зрозуміти, які університети роблять так, щоб їх випускники отримали найкраще місце, і хочемо їх винагородити”, – каже Новосад.

Окрім цього, за її словами, потрібно переглянути систему оплати праці викладачів вишів.

“Ми плануємо платити більшу зарплату найкращим викладача. Зараз ми живемо за принципами зрівнялівки: є тарифна сітка, низка актів, за якими вираховують заробітну плату викладача, відносно кількості студентів. Це не дає викладачеві можливості відраховувати або ставити негативні оцінки неуспішним студентам. Коли університети будуть мати свої кошти, то стануть автономними і зможуть самі вирішувати, кому з викладачів платити більшу зарплатню”, – говорить міністр.

Також будуть інші критерії, з якими будуть розподілятися фінансування серед вишів, додала вона.

Наразі МОН готує зміни до закону про вищу освіту, про державне замовлення, низки інших законодавчих актів та бюджетного кодексу. Напрацьовані пропозиції представлять до кінця цього року.

Фото: Українська правда

Схожі новини