Мова важлива: відтепер навчальні авто сервісних центрів забов’язані мати український інтерфейс | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мова важлива: відтепер навчальні авто сервісних центрів забов’язані мати український інтерфейс
22 Червня, 13:27
logo-black

Мова важлива: відтепер навчальні авто сервісних центрів забов’язані мати український інтерфейс

Учбові автомобілі сервісних центрів матимуть користувацький інтерфейс українською мовою. Але не усі. Про це повідомив мовний активіст Святослав Літинський

“З червня в Головному сервісному центрі МВС впроваджують проєкт із забезпечення прозорих теоретичних і практичних іспитів для отримання водійських посвідчень. Для цього планують закупити учбові автомобілі”, – каже Святослав Літинський.

Активіст нагадує, що у квітні 2019-го року Верховна рада України ухвалила Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Відповідно до нього, технічні прилади мають мати можливість використовувати український інтерфейс.

“12 червня я звернувся до ГСЦ МВС з вимогою, аби учбові автомобілі обов’язково мали користувацький інтерфейс державною мовою. І сьогодні, 22 червня, отримав офіційну відповідь про те, що у вимогах до тендерної документації на закупівлю зазначених автомобілів буде враховано мою пропозицію”, – додає Святослав Літинський.

 

Відповідь активісту надав начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик. Він також повідомив, що процедуру відкритих торгів із закупівлі навчальних автомобілів уже розпочали. 

На сайті державних закупівель Prozzoro бачимо, що 14 червня Головний сервісний центр МВС уже придбав 32 учбові автомобілі за 29 011 200 гривень.

В технічних вимогах до цієї закупівлі йдеться про колір машин, об’єм двигуна, оздоблення салону,  наявність розпізнавального знаку “Учбовий транспортний засіб”… але згадки про вимоги щодо державної мови інтерфейсу немає.

Додамо, що цю закупівлю оголосили до звернення Святослава Літинського (31 травня), але після того, як в дію вступив Закон “про мову”. Активість запевнив, що тепер контролюватиме дотримання обіцянки про державну мову користувацького інтерфейсу для учбових машин сервісних центрів. 

Відео