Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
МОЗ назвало, яким фахівцям не вдасться уникнути вакцинації від коронавірусу
28 Вересня, 09:16

МОЗ назвало, яким фахівцям не вдасться уникнути вакцинації від коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я підготувало проєкт наказу про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням. Як передає Укрінформ, проєкт наказу оприлюднили на сайті Федерації професійних спілок України.

«Мета документу – попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19», – зазначається в пояснювальній записці до проєкту наказу.

До переліку фахівців, для яких вакцинація від коронавірусу стане обов’язковою, належать:

працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;

працівники місцевих державних адміністрацій;

працівники закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, загальної середньої, дошкільної та позашкільних закладів освіти.

Викладачі закладів вищої освіти не потрапили до переліку професій. Сам список ще може доповнюватись, додає Zaxid.net.

Зазначається, якщо працівники вказаних сфер відмовляться від Covid-щеплення, то їх відсторонять від виконання обов’язків. У МОЗ пояснюють, що такий підхід вже передбачено чинним законодавством України.

А у квітні цього року Європейський суд з прав людини підтвердив положення національного законодавства, що «обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах» та «не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 2802
Схожі новини