Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
МОЗ закликає медиків частіше призначати таблетки замість уколів
22 Травня, 10:46

МОЗ закликає медиків частіше призначати таблетки замість уколів

Міністерство охорони здоров’я пропонує замінювати ін’єкції таблетками, коли вони мають рівнозначну дію.
Проект наказу для громадського обговорення опублікували на офіційному сайті МОЗ.
«Міф, ніби уколи більш дієві, аніж пігулки, поширений не лише в Україні. Насправді у більшості випадків немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить в організм», — йдеться в повідомленні МОЗ.
У випадках, коли пацієнт знепритомнів або у нього невідкладний стан рекомендовано призначати саме ін’єкційну форму лікування.
Однак, якщо таблетка і укол мають рівнозначну дію, лікарі мають призначати саме таблетовані форми.
Очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук пояснила, чому ін’єкції повинні відходити у минуле.

“У першу чергу — стрес для дітей, адже використання шприца з голкою має больовий й психологічний аспект. Після цього діти можуть почати панічно боятися лікарів та лікарень. Ані діти, ані дорослі не мусять терпіти біль, якщо можна обійтись без нього, – каже. – Ін’єкційні форми зазвичай призначають пацієнтам стаціонару, тож нерідко людина має знаходитися в лікарні, навіть коли немає потреби в цілодобовому нагляді лікарів. Хоча більшість захворювань, при яких призначають уколи, можна лікувати вдома пігулками, у комфортних умовах. Якщо лікар призначає вам ін’єкційні форми медичних препаратів, варто поцікавитися, чи не можна замінити їх пігулками”.

Супрун каже, також ін’єкції небезпечні для медпрацівників та медзакладу.

“Медпрацівник може випадково поранитися голкою, якою була зроблена ін’єкція пацієнту. А відтак шанси заразитися захворюваннями, наприклад ВІЛ, гепатитом В, гепатитом С, підвищуються, – додає. – Використані засоби для ін’єкцій – небезпечне гостре сміття, що підлягає складній та коштовній утилізації. Відтак, завдяки використанню пігулок можна зменшити шкоду довкіллю. Також ін’єкції тягнуть за собою значні витрати на придбання шприців, голок, вати, спирту та оплату додаткового навантаження на персонал”.

Медики запевняють, такі зміни допоможуть зменшити витрати державного бюджету, адже для уколу потрібні рукавички, засіб для дезінфекції, вата або марля, іноді пластир.

Схожі новини