Може знову займатися спортом: у Львові медики видалили кисту селезінки 17-річній дівчині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Може знову займатися спортом: у Львові медики видалили кисту селезінки 17-річній дівчині
15 Березня, 11:45

Може знову займатися спортом: у Львові медики видалили кисту селезінки 17-річній дівчині

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичного центрі медики видалили кисту селезінки 17-річній дівчині, при цьому, вони зберегли орган неушкодженим. Про це розповіли у лікарні.

17-річна Анастасія живе у Львові. Про свій діагноз вона дізналась випадково – під час УЗД у 10-річному віці. Тоді медики сказали, що потрібно видаляти орган, але родина дівчини не погодилась на це.

Майже 7 років пацієнтка жила із загрозою розриву утвору та кровотечі. Вона забула про активні ігри з м’ячем на уроках фізкультури, велосипед, біг та навіть фітнес.

«Я добре вчилась у школі, і уже тоді знала, що селезінка – важливий орган кровотворної системи. Тож шукали різні способи лікування. Однак за кілька років зрозуміла, що не хочу все життя перебувати на дієті і мати обмеження щодо фізичних навантажень»,  – розповідає пацієнтка.

Дівчина звернулась до лікарів. Вони запропонували їй мініінвазивну, лапароскопічну, а головне – органозберігаючу операцію.

«У юнки виявили кисту селезінки великих розмірів, нижній полюс органу весь був занятий утвором. Проте нам вдалось зберегти орган, і це дуже добре. Адже селезінка виконує ряд важливих функцій, зокрема, в імунній системі»,  – зазначили в лікарні.

За словами медиків, втручання має косметичний ефект, воно виконується через три невеликі проколи і триває до двох годин. Пацієнт відновлюється дуже швидко, адже травмування є мінімальним. Рецедив виникає вкрай рідко.

Наразі дівчинка одужала та повернулась до звичного життя.

У лікарні зазначають, що не всі кисти селезінки потребують оперативного втручання. Вроджені кисти малих розмірів зазвичай не викликають скарг і потребують лише спостереження. Коли утвор збільшується, з’являються відчуття розпирання у черевній порожнині, біль, особливо після вживання їжі, нудота, тощо.

Зазвичай, операції з видалення кисти селезінки припадають на підлітковий вік.

Водночас, бувають і  постравматичні кисти. Вони з’являються після ударів у живіт, падіння чи аварій. Найбільш небезпечним є розрив кисти із вивільненням її вмісту у черевну порожнину. Адже тоді виникає важка інтоксикація, наростає больовий синдром, може виникнути перитоніт.

Медики закликають  батьків не нехтувати профілактичними оглядами та звертатись до фахівців при скаргах дитини на біль чи дискомфорт у животі.

 

Відео