Вакцини від коронавірусу можна змішувати: в МОЗ готують рекомендації | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вакцини від коронавірусу можна змішувати: в МОЗ готують рекомендації
26 Липня, 17:11

Вакцини від коронавірусу можна змішувати: в МОЗ готують рекомендації

Міністерство охорони здоров’я України готує офіційні рекомендації стосовно можливості змішувати різні вакцини від Covid-19. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю виданню «Апостроф».

У МОЗ керуватимуться результатами міжнародних досліджень, рекомендаціями виробників і досвідом інших держав. Національна технічна група експертів з питань імунізації вже рекомендувала змішування вакцин від коронавірусу, тож тепер у МОЗ будуть оформлювати відповідний наказ і розробляти детальні покрокові інструкції.

«Йдеться про можливість введення другої дози препарату Pfizer/BioNTech після першої дози вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом. Також, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, дозволяють ввести другу дозу Comirnaty за рішенням лікаря», – уточнив Кузін.

Раніше експерти попереджали, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу, наприклад, векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.

Нагадаємо, Оксфордський університет проводив дослідження безпечності використання різних вакцини від коронавірусу. В одному з випробувань взяли участь 830 добровольців старше 50 років. Їм вкололи одну дозу вакцини AstraZeneca і одну – Pfizer.

За попередніми даними, серйозних побічних ефектів у добровольців не було. Найчастіше був озноб, головний біль і біль у м’язах, а після введення другої дози – жар і втома. Як і при звичайній вакцинації, ці побічні ефекти були короткочасними.

Крім того, з’ясувалося, що, якщо вводити спочатку дозу AstraZeneca, а потім Pfizer, в організмі утворюється більше антитіл, ніж якщо повністю вакцинувати людину AstraZeneca.

Тепер британські вчені досліджують також змішування вакцини Moderna та Novavax. Участь беруть більше тисячі добровольців.

Вчені в Таїланді вирішили перевірити, що буде якщо змішати китайську вакцину Sinovac і британсько-шведську AstraZeneca. Вони дійшли висновку, що така зв’язка більш ефективно захищає від нового штаму Дельта.

До слова, на сьогодні, 26 липня, на Львівщині провакцинували 302 808 людей (111 275 – другою дозою).

В Україні, від початку вакцинальної кампанії, щеплено 3 099 711 людей, з них отримали 1 дозу – 3 099 709 людей, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 712 791 особа (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).

Загалом проведено 4 812 500 щепленнь.

 

  • 0
  • 857
Відео