Мріє зібрати концерт: у Львові реабілітують дитину, що постраждала від ракетного обстрілу у Вінниці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мріє зібрати концерт: у Львові реабілітують дитину, що постраждала від ракетного обстрілу у Вінниці
18 Вересня, 18:03

Мріє зібрати концерт: у Львові реабілітують дитину, що постраждала від ракетного обстрілу у Вінниці

У Львові реабілітують 8-річного Ромчика, який переніс десятки операцій після ракетного удару по Вінниці, де отримав опіки 4 ступеня. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

«Ромчик Олексів торік, 14 липня 2022 року, у Вінниці отримав 45% опіків поверхні тіла. На спині — найважчого четвертого ступеня. В Україні такі пацієнти помирають. Ці обширні і глибокі травми тоді ще 7-річний хлопчик отримав у Вінниці — під час масованого ракетного удару по місту. Мама Ромчика, яка привела сина на прийом лікаря — загинула, як і сам медик та ще 25 людей. А батько хлопчика найближчі кілька днів розривався між похороном дружини та порятунком сина», — йдеться у повідомленні.

З Вінниці Ромчика перевезли до Першого медоб’єднання Львова — у найбільше в західних регіонах України опікове відділення. Та навіть тут, як і будь-де по країні, шансів врятувати дитину не було.

Надважку дитину погоджується прийняти Університетська клініка Дрездена — одна з найбільших опікових лікарень Німеччини. У Німеччині Ромчика оперують тричі на тиждень. Видаляють нежиттєздатні тканини, уламки скла і мʼяза на нозі, замінюють барабанну перетинку, проводять численні трансплантації шкіри.

«І диво стається вдруге. Хлопчик, який мав мінімальні шанси на життя — одужує. У Дрездені він вперше після поранення розплющує очі та робить перші кроки — на очах у тата, який вже втратив дружину та не міг втратити і сина», — пишуть лікарі.

Через рік Ромчик з татом повернувся в Україну, де у Львові пройде реабілітацію.

Хлопчик приходить у спеціальній компресійній масці, яка необхідна для того, щоби місця опіків менше бралися рубцями.

Попри хворобу, хлопчик втілює мрію — навчитися віртуозно грати на баяні, на якому уміла грати його загибла мама. Ромчик, коли одужає, мріє одного разу зіграти для своїх лікарів справжній концерт на баяні.

Відео