Мріє знову навчати дітей баскетболу: у Львові готують до протезування військового, який втратив руку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мріє знову навчати дітей баскетболу: у Львові готують до протезування військового, який втратив руку
01 Серпня, 17:30

Мріє знову навчати дітей баскетболу: у Львові готують до протезування військового, який втратив руку

У Львові готують до протезування бійця, який втратив руку у боях за Україну. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

32-річний Валентин Анохін з села Вільгір, що на Рівненщині. Там в місцевій школі він працювау вчителем фізичної культури. Навесні 2022 року педагога мобілізували до війська, де він узяв псевдо “Фізрук”. Воював на Харківському напрямку.

Важкого поранення зазнав цьогоріч у липні на Куп‘янсько-Лиманському відтинку фронту.   

Все трапилося під час відбиття ворожого штурму. Танковий снаряд розірвався лише в трьох метрах від учителя. Це – неминуча смерть, але Валентин, попри важке множинне поранення, зміг вижити.

Уламок боєприпасу потрапив в сідницю, вирвав м’які тканини і далі – влучив в руку та розтрощив кисть. Побратими наклали турнікет і важко поранений боєць власними ногами здолав близько кілометра у напрямку точки евакуації.

«Мені пощастило. Я взяв себе в руки і евакуювався, щоб вижити», – розповів Валентин.

Далі – низка стабілізаційних пунктів, де медики виконали первинну хірургічну обробку ран. Уже в лікарні Харкова Валентину реампутували ліву руку та сформували куксу. А на чималий тканинний дефект на сідниці встановили вакуумний апарат, аби рана не гноїлась.

Для подальшого лікування та реабілітації захисника відправили до Львова –  в Центр НЕЗЛАМНІ. Впродовж місяця лікарі міняли вакуумний апарат, а згодом закрили дефект на сідниці шкірою зі стегна.   

Зараз Валентин проходить в Центрі реабілітацію та очікує на протез. Після відновлення він хоче повернутися в рідну школу.

«Я бачу діток, які були маленькими та нічого не вміли. Класно навчати їх та разом радіти результату» – каже педагог.

Та, аби знову повноцінно навчати дітей грі в баскетбол, Валентину потрібен не простий протез, а біонічний. Ще одна мрія вчителя фізичної культури – закинути м’яч у кошик лівою біонічною рукою.

Відео