Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Музеї та лікарні Львова більше не «переїжджатимуть» в область
02 Грудня, 19:18

Музеї та лікарні Львова більше не «переїжджатимуть» в область

В Україні заборонили перереєстрації комунальних установ обласними та райрадами з одного міста чи села в інші. Відповідний законопроєкт №3118 сьогодні підтримали депутати Верховної Ради.
Співавторка закону, нардепка від Львівщини Галина Васильченко, зазначила, що тепер втрачені від цього мільйонні податки мають повернутися громадам. Вона нагадала, що зі Львова протягом минулого року в інші міста та села «переїхали» 4 лікарні та історичний музей, який знаходиться в самому центрі міста.

Як зазначає “Твоє Місто”, у пояснювальній записці до закону йдеться, що у період з червня по грудень 2019 року на підставі рішень Львівської обласної ради чи її структурних підрозділів було змінено місцезнаходження низки комунальних закладів, які знаходяться у Львові, та перереєстровано їх на території інших населених пунктів області.

«Відповідні юридичні особи посеред бюджетного року припинили перерахування сум сплаченого податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету міста Львова, в результаті чого у 2020 році розмір недоотриманих доходів міського бюджету перевищує 47 млн гривень», – йдеться у поясненні.

Нагадаємо, минулого року Львівська обласна рада перереєструвала 4 лікарні, які розташовані на території Львова, у міста й села області. Львівську обласну клінічну лікарню зі Львова перевели у Великий Любінь.

До села Завадівка Турківського району перевели Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що на Миколайчука, 9. У Старий Самбір перереєстрували Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, що на вул. Гашека, 2а. Водночас Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих із Винників перереєстрували у Дубляни Самбірського району.

На початку цього року Львівська обласна рада також перереєструвала Львівський історичний музей у Червоноград.

Схожі новини