МВС надасть дані про автомобілі у власності громадян для ТЦК | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
МВС надасть дані про автомобілі у власності громадян для ТЦК
12 Квітня, 10:39

МВС надасть дані про автомобілі у власності громадян для ТЦК

Відтепер територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) матимуть інформацію про автомобілі, які належать громадянам та бізнесу. В разі потреби їх зможуть забирати та віддавати в ЗСУ. Як повідомляє видання Інформатор, така “автомобілізація” прописана в новому законопроєкті про мобілізацію.

Його якраз у четвер, 11 квітня, ухвалила Верховна Рада. Закон набере чинності через місяць після підписання президентом.

В разі потреби підприємство чи організація тепер мають обов’язок забезпечувати доставку машин чи іншої техніки до військової частини. Скільки автомобілів мобілізують у кожній області, визначатиме місцева адміністрація. Для цього будуть складати спеціальні списки.

Якщо особа має більше однієї автівки, другу можуть мобілізувати, забравши на потреби ЗСУ. Також цей обов’язок буде поширюватися на трактори та сільськогосподарську техніку.

Після оголошення демобілізації в місячний строк власнику мають повернути його автівку, якщо вона буде в наявності на той момент. Автомобілі мають брати під спеціальні розписки, а держава у разі втрати машини компенсуватиме гроші.

Зазначимо, що станом на зараз покроковий алгоритм вилучення транспортних засобів у громадян достеменно не відомий. Йдеться лише про загальні положення.

Окрім цього, ухвалений документ пропонує обмежувати ухилянтів у праві користування власними автівками. Це не стосуватиметься випадків, коли встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела заробітку (наприклад, в таксі) або ж автомобіль використовується у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні особи з інвалідністю I, II групи, або дитини з інвалідністю.

Відео