Право на лікування чи право на безпечне сусідство? У Львові відкриття приватної клініки для людей із залежністю на вулиці Городоцькій обернулося масштабним скандалом. Замість спокійного життя місцеві мешканці отримали щоденні мітинги та страх за своїх дітей. Вони категорично вимагають закрити філію «Аксіома Медікал», тоді як правоохоронці розводять руками і закликають чекати на рішення профільних інстанцій.
23 червня жителі сусіднього житлового комплексу зібралися на акцію протесту біля будівлі клініки та провели зустріч із представниками поліції. Головна вимога — припинити функціонування цієї установи у їхньому мікрорайоні.
За словами місцевих, за тиждень роботи закладу на Городоцькій уже зафіксовано численні інциденти. Жителі скаржаться, що пацієнти клініки засмічують навколишню територію медичними препаратами, а за появи правоохоронців намагаються втекти та ховаються у під’їздах житлових будинків. Через це люди бояться випускати дітей на майданчик, користуватися підземним переходом та ходити вулицею.
«По території нашого ЖК валяються шприци, таблетки. Коли поліція підходить до них (пацієнтів клініки), вони починають тікати та ховатися у наших підʼїздах. Клініка функціонує всього тиждень, але вже є неприємні випадки. Люди бояться ходити по підземному переходу, випускати дітей на дитячий майданчик та взагалі ходити по вулиці. Ми зверталися у різні інстанції, написали вже не один лист. Ми нічого проти не маємо таких людей, бо розуміємо, що вони потребують лікування. Проте, на нашу думку такі установи мають бути розміщені у відповідних місцях, а не поруч із житловими будинками. Ми будемо збиратися кожного дня, допоки звідси не заберуть цю установу», – зазначають жителі.