«Ми боїмося випускати дітей»: у Львові розгорівся скандал через відкриття клініки замісної терапії | Львівська мануфактура новин
«Ми боїмося випускати дітей»: у Львові розгорівся скандал через відкриття клініки замісної терапії
24 Червня, 14:14
logo-black

«Ми боїмося випускати дітей»: у Львові розгорівся скандал через відкриття клініки замісної терапії

Право на лікування чи право на безпечне сусідство? У Львові відкриття приватної клініки для людей із залежністю на вулиці Городоцькій обернулося масштабним скандалом. Замість спокійного життя місцеві мешканці отримали щоденні мітинги та страх за своїх дітей. Вони категорично вимагають закрити філію «Аксіома Медікал», тоді як правоохоронці розводять руками і закликають чекати на рішення профільних інстанцій.

23 червня жителі сусіднього житлового комплексу зібралися на акцію протесту біля будівлі клініки та провели зустріч із представниками поліції. Головна вимога — припинити функціонування цієї установи у їхньому мікрорайоні.

За словами місцевих, за тиждень роботи закладу на Городоцькій уже зафіксовано численні інциденти. Жителі скаржаться, що пацієнти клініки засмічують навколишню територію медичними препаратами, а за появи правоохоронців намагаються втекти та ховаються у під’їздах житлових будинків. Через це люди бояться випускати дітей на майданчик, користуватися підземним переходом та ходити вулицею.

 «По території нашого ЖК валяються шприци, таблетки. Коли поліція підходить до них (пацієнтів клініки), вони починають тікати та ховатися у наших підʼїздах. Клініка функціонує всього тиждень, але вже є неприємні випадки. Люди бояться ходити по підземному переходу, випускати дітей на дитячий майданчик та взагалі ходити по вулиці. Ми зверталися у різні інстанції, написали вже не один лист. Ми нічого проти не маємо таких людей, бо розуміємо, що вони потребують лікування. Проте, на нашу думку такі установи мають бути розміщені у відповідних місцях, а не поруч із житловими будинками. Ми будемо збиратися кожного дня, допоки звідси не заберуть цю установу», – зазначають жителі.

 

«Так як ця аптека має дозвіл, ми нічого наразі вдіяти не можемо. Потрібно дочекатися відповіді відповідних інстанцій»,-зазначили представники поліції.

Ситуація очікувано вийшла на рівень міської влади. Отримавши офіційні звернення від мешканців, мерія долучилася до пошуку компромісу. Керуючий справами виконкому ЛМР Євген Бойко зазначив: представники ради вже зустрілися наживо з обуреними львів’янами та адміністрацією клініки, аби детально розібрати ситуацію.

 

«Ми зустрілися з мешканцями та представниками закладу, щоб детально розібратися в ситуації. Позиція громади є зрозумілою. Ніхто не заперечує права людей на лікування та медичну допомогу. Водночас мешканці мають право на безпеку, порядок і комфортне середовище поруч зі своїми домівками», – відповів Євген Бойко.

Крапку в історії мають поставити держоргани та правоохоронці. Через протести на Городоцькій мер Львова Андрій Садовий скерував листи до МОЗ та Нацполіції області. Міський голова наполягає на трьох речах: негайно забезпечити спокій у мікрорайоні, ретельно перевірити законність роботи «Аксіома Медікал» та змінити підходи до відкриття таких установ загалом — їхнє сусідство з житловими комплексами потрібно переглянути.

Нагадаємо, як повідомила LMN речниця Головного управління Національної поліції у Львівській області Аліна Подейко, раніше до поліції надходили звернення та повідомлення від місцевих мешканців щодо діяльності закладу на вул. Городоцькій, 226, де пацієнти проходитимуть замісну підтримувальну терапію. Усі звернення громадян реєструють та опрацьовують відповідно до вимог чинного законодавства.

Підготувала Анастасія Маюк

User Image
Адріана Карапінка