Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ми додали Україну до списку для закупівлі канадської зброї»: голова уряду Канади
03 Липня, 07:48

«Ми додали Україну до списку для закупівлі канадської зброї»: голова уряду Канади

Президент Володимир Зеленський прибув до Канади.

 

Зеленський і міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд підкреслили важливість консолідації міжнародної коаліції для протидії російській агресії.

Про це йшлося під час зустрічі в рамках візиту Зеленського до Канади.

«Крім того, Зеленський підтвердив, що курс України на повноправне членство в ЄС і НАТО залишається незмінним, і висловив сподівання на подальшу активну взаємодію з Канадою у питаннях євроатлантичної інтеграції нашої країни», – йдеться в повідомленні.

Уряд Канади готовий розглянути розширення санкцій проти РФ.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

«На наше переконання, дуже важливо, щоб РФ дійсно продемонструвала позитивні дії. Ми й надалі твердо стоятимемо із Україною, у тому числі накладаючи санкції на російських посадовців. Ми завжди робитимемо це, оскільки є друзями України. Ми були розчаровані поверненням Росії до Ради Європи, усупереч тому, що захоплені в Азові українські моряки не були повернуті. Ми маємо чи не найдовший перелік санкцій проти РФ серед усіх країн світу, але робимо це паралельно із нашими міжнародними союзниками й партнерами, оскільки дуже занепокоєні через дії російського флоту проти України», – додав Трюдо.

Уряд Канади додав Україну до списку країн, куди дозволено продавати канадську зброю.

Про це заявив Трюдо під час прес-конференції з Зеленським.

«Так, ми просуваємося вперед у дискусіях щодо питання збройної підтримки України. Окрім військової місії, у якій бере участь Канада, ми також додали Україну до списку для закупівлі канадської зброї. І це позитивне рішення. І ми продовжимо працювати з Україною для того, щоби вона отримувала ту підтримку, яка їй потрібна з боку Збройних сил Канади. Ми продовжимо операцію UNIFIER, і зробимо все, щоби Україна отримала необхідне обладнання. Ми усвідомлюємо, наскільки важливою для України є підтримка в тих проблемах, з якими вона зіштовхується. Особливо, коли йдеться про незаконне вторгнення РФ на територію України. І саме тому ми допомагаємо навчати українську армію, тренувати українських військовослужбовців», – підкреслив Трюдо.

 

«Я думаю, можемо відверто про це говорити: ми домовилися про постачання бронетехніки і про те, що будемо розвивати співробітництво в цій сфері. Давайте ми підпишемо угоду. Упевнений, що це станеться найближчим часом. І тоді поговоримо про цю новину», – сказав Зеленський.

Україна і Канада планують підписати угоду про молодіжні обміни.

Про це заявив президент України Зеленський під час спільної прес-конференції.

«Мені дуже хотілося б, щоб українська молодь могла отримувати тут знання і досвід. Зараз це не так просто зробити. Отримати канадську візу, ви знаєте, так само складно, як дістати квитки на матч НХЛ. Канадська сторона запропонувала приєднати Україну до програми Trusted Travelers, яка передбачає спрощену процедуру приїзду українців до Канади. Ми на це дивимось, як на ще один крок до майбутнього безвізового режиму з Канадою”, – наголосив президент України. Розширення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою на сферу послуг та інвестицій, про яке домовилися, створить додаткові можливості для підприємців з IT та інших галузей», – пояснив Зеленський.

Канадський уряд виділить Україні 25 мільйонів доларів допомоги у реалізації реформ щодо розвитку демократії.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

25 млн Україна отримає упродовж 6 років. Канадські компанії інвестували в український завод боєприпасів.

Зеленський заявив, що Україна та Канада працюватимуть над розширенням дії двосторонньої Угоди про вільну торгівлю на сферу послуг та інвестицій.

 

Фото: Сайт президента України

Схожі новини