Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Ми хочемо знайти їм нові роботи”, – міністр про шахтарів
19 Лютого, 13:05

“Ми хочемо знайти їм нові роботи”, – міністр про шахтарів

Український уряд планує масштабну програму професійної переорієнтації шахтарів у межах трансформації вуглевидобувної промисловості України. Про це в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, передає “Захід.нет”.

За його словами, видобуток вугілля і його спалювання негативно впливають на довкілля та відходять у минуле. Оператори енергетичної галузі більше орієнтуються на відновлювальну енергетику – «енергетику майбутнього», і видобуток вугілля в цих умовах є нерентабельним.

“Найбільший виклик – зменшення споживання. Ми стаємо більш енергоефективними, зими стають теплішими, а це означає, що нашим людям, які працюють в енергетиці, треба пропонувати нове майбутнє. Треба шукати для них нові робочі місця. Тому зараз уряд, поважаючи роботу шахтарів – важливу і важку, намагається запропонувати їм щось нове. Ми хочемо врятувати шахтаря з цієї шахти. Ми хочемо, щоб діти шахтарів не боялися, що вони не побачать увечері батька. Хочемо, щоб ці люди знайшли нові роботи”, – каже Олексій Оржель

Раніше він також говорив, що через теплу зиму Україна не споживає стільки вугілля, скільки видобуває, через що накопичилася заборгованість по зарплатам шахтарям.

Фото: ТСН.

Схожі новини