Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ми не готові до діалогу з сепаратистами»: Зеленський у Парижі
17 Червня, 21:03

«Ми не готові до діалогу з сепаратистами»: Зеленський у Парижі

Президент України Володимир Зеленський прибув до Парижу з одноденним офіційним візитом та зробив низку важливих заяв.

 

Зеленський просить міжнародних партнерів зберегти тиск на Росію.

Про це він заявив на прес-конференції після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном.

«Європа не зможе почувати себе в безпеці, поки Росія робить вигляд, що міжнародного права просто не існує. Ніхто не хоче, щоб Україна ставала пороховою бочкою, де Крим і Донбас – бікфордів шнур.

 

Я розумію, що неможливо встановити мир військовим шляхом. Він матиме занадто високу ціну, у тисячі людських життів. Єдиний ключ до миру – це дипломатичний і санкційний тиск. Тому я прошу його зберегти. І дуже сподіваюся, що цьогорічне головування Франції у Великій Сімці сприятиме цьому питанню. Росія поки що не виконала нічого, що повинна була виконати. На мою думку, ми не можемо говорити про зняття санкцій, поки Україна не повернула повністю наш суверенітет. І санкції захищають суверенітет України. Для повернення Росії до ПАРЄ немає нічого під цим.

 

Ми не готові до діалогу з сепаратистами. Ми готові діяти в мінському форматі. Ми готові в мінському форматі продовжувати відносини. Ми готові припинити вогонь», – заявив Зеленський.

Зеленський також прокоментував майбутні зовнішньополітичні кроки.

«Ми дійшли згоди щодо важливості відновлення співпраці в рамках “нормандського формату”. Наші зовнішньополітичні радники зустрінуться найближчим часом і підготують наступну зустріч лідерів. Це є ключовим питанням.

 

На мою думку, конкретні кроки – це звільнення наших полонених, повернення українських моряків, буде припинення вогню, буде розведення військ, ми повинні побудувати і ми повинні робити гуманітарну місію – побудувати міст у Станиці Луганській», – сказав президент України.

Макрон заявив, що для зустрічі має бути підґрунтя.

«Коли прийде час, Франція готова провести засідання “нормандського формату”, щоб підтримати зобов’язання. Але до цього нам потрібно зробити певні кроки, щоб були підтверджені наміри виконувати ці зобов’язання. Щоб зустрічалися керівники держав, треба мати певні підстави, щоб ми були впевнені, що будуть виконуватися обіцянки. Ми хочемо найближчим часом подивитися, які можуть бути жести з одного й іншого боку, як будуть відбуватися попередні зустрічі, і ми вже попередньо обговорювали з канцлером Німеччини і з президентом Путіним, які це можуть бути жести й елементи, які йдуть у продовження мінського процесу для того, щоб знову поновити функціонування нормандського формату», – сказав Макрон.

 

Зеленський також відвідав найбільший у світі кампус стартапів Station F, відкритий президентом Франції у червні 2017 року.

«Завжди було уявлення у всіх в світі, що Україна – це, насамперед, сільське господарство, шахти, металурги, а туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки. Так, це все є, і воно залишається нашим брендом, але є й інші цифри, які говорять про те, що IT-індустрія, IT-технології та компанії дуже швидко розвиваються в Україні. Наша ідея в тому, щоб зробити “країну в смартфоні”, і зараз ми збираємо потужних молодих людей, зі світлим поглядом, і працюємо над цією програмою», – сказав Зеленський.

 

Фото: Українська правда

Схожі новини