Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Ми недопустимо ревізії і відміни Закону про мову”, — Андрій Парубій
24 Червня, 18:25
logo-black

“Ми недопустимо ревізії і відміни Закону про мову”, — Андрій Парубій

 

Наталія Павлишин

 

Конституційний суд немає жодних підстав для розгляду процедури ухвалення Закону про мову. Адже були дотримані всі необхідні норми. Це підкреслив Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час брифінгу з нагоди проведення засідання Міжпарламентської Ради Україна- НАТО у Львові.

Говорячи про подання депутатів у Конституційний суд щодо скасування Закону про мову він наголосив:

 

«Це насправді тривожна інформація. Ці депутати і їхні політичні сили — це члени п’ятої колони, які йдуть у новий парламент від різних політичних сил, вони об’єднуються довкола того, щоби нівелювати закон про мову», — зазначив Парубій.

 

Він додав, що ухвалення закону відбулося без порушення жодних норм.

 

«Прийняття мовного закону відбувалося дуже скрупульозно. Впевнений, що немає ніяких правових підстав для розгляду Конституційним судом процедури прийняття закону. Він може розглядати тільки процедуру прийняття закону. Та, в світлі того, яке рішення Конституційний Суд прийняв про дострокові парламентські вибори, відчуваю тривогу. Це рішення було дивним. Хоча, як і обіцяв, я його приймаю», — додав Андрій Парубій.

 

 

 

Нагадаємо, глава фракції “Опозиційного блоку” Вадим Новинський і народний депутат України Олександр Долженков від імені 51 народного депутата України передали до Конституційного суду України подання про визнання таким, що суперечить Конституції Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Документ підписали здебільшого нардепи від «Опозиційного блоку». Зокрема, Олександр Вілкул, Євгеній Мураєв, Вадим Новинський, Нестор Шуфрич, Михайло Добкін, Сергій Ківалов, Вадим Рабінович.

Детальніше читайте ТУТ.

Фото: LMN

Схожі новини