Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни, – Резніков
13 Травня, 12:50

Ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни, – Резніков

Війна перейшла в нову довготривалу фазу, тому найближчі тижні для українського спротиву будуть важкими. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, план Кремля щодо капітуляції України за декілька днів після повномасштабного вторгнення провалився. Потім почався умовний період “до 9 травня”, коли окупанти отримали поразку під Києвом і не змогли досягти жодної стратегічної цілі, тому змушені були змінити тактику. Після втечі з Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей ворог визначив собі нові цілі – захоплення півдня та сходу України, однак цей план також зірвали.

“Таким чином, до 9 травня росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити українську Державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток. Ми змусили її знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни”, – повідомив міністр.

Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок та проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав.

“На нас очікують надзвичайно складні тижні. Скільки їх буде – точно не скаже ніхто. У цей період ми будемо тримати оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора”, – наголосив Резніков.

Понад 1500 українських військових уже навчаються або ж найближчим часом опановуватимуть техніку іноземних партнерів, аби потім повернутися у якості інструкторів. Хтось, як артилеристи, одразу відправиться на фронт.

“Поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час. Зараз його присутність точкова, це треба розуміти”, – наголосив міністр.

Резніков додав, що санкційний тиск на рф та нарощування закордонної допомоги Україні мають створити умови, за яких кремль остаточно втратить шанси досягти бодай якогось успіху. Тоді повинно з’явитися нове вікно можливостей для України.

Схожі новини