Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ми залежна церква»: Філарет пояснив, чому відкликав свій підпис з-під рішення Помісного собору
11 Січня, 12:35

«Ми залежна церква»: Філарет пояснив, чому відкликав свій підпис з-під рішення Помісного собору

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що відкликав свій підпис під постановою помісного собору УПЦ Київського патріархату через різницю між отриманим Україною Томосом і аналогічним документом виданим для інших країн,  пише Інтерфакс.

За словами Філарета, різниця полягає в тому, що інші церкви є незалежними.

«Вони дійсно незалежні церкви, а ми церква залежна і ця залежність записана в цьому Томосі. У чому полягає ця залежність? По-перше, змінили нам назву. Називають нашу церкву не Українська православна церква, як інші церкви, наприклад, Болгарська, Російська, Грецька православні церкви, а нас називають ПЦУ. Чому? А тому, що діяльність нашої церкви обмежується територією України. За її межами ми не маємо жодного права», – сказав Філарет в ефірі одного із телеканалів.

Він уточнив, що українці в усьому світі не належать до ПЦУ.

«До кого вони належать? Вони належать до Константинопольського патріархату … Хоч ти і православний українець, повинен підкорятися архієрею Константинопольського патріарха так, як в Америці і Канаді. У нас є українські парафії, які добровільно підкорялися Константинопольському патріарху … Цей пункт не тільки зменшить, але він викликає незадоволення, особливо в США і Європі. вони не хочуть підкорятися Константинопольському патріарху, вони українці і хочуть належати до Української церкви. Вони хочуть зараз увійти до складу ПЦУ, але їх не пускають, їх не приймають. Чому не приймають? У Томосі записано, що ці парафії належать Константинопольському патріарху», – сказав Філарет.

Як повідомлялося, останнім часом Філарет неодноразово заявляв, що УПЦ-КП продовжує існувати.  А також він не мав наміру виконувати умови Томосу про автокефалію, наданого Вселенським патріархатом.

20 червня, Збори, проведені почесним патріархом Філаретом і названі ним “Помісним собором Української православної церкви Київського патріархату”, скасували постанову архієрейського собору 15 грудня 2018 року про ліквідацію УПЦ-КП. Сам Філарет припустив існування в Україні трьох православних церков. При цьому він зазначив, що якщо Православна церква України під керівництвом митрополита Епіфанія захоче об’єднатися з УПЦ-КП, то ніхто заперечувати не буде, а якщо ж ні, то вона буде існувати окремо.

Вчора, 10 січня, Філарет відкликав свій підпис під постановою помісного собору Української православної церкви Київського патріархату від 15 грудня 2018 року, що прийняв рішення про ліквідацію УПЦ-КП.

«Відкликання підпису, як допустима юридична дія, зумовлена положеннями статей 9 і 13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, статей 22 і 35 Конституції України, якими унеможливлюється погіршення правового становища громадян України, що реалізують право на свободу совісті в Київському патріархаті», – йдеться в документі.

Схожі новини