Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Миколаївські лікарі-волонтери допомагатимуть психічнохворим та їхнім родичам
02 Березня, 14:42
logo-black

Миколаївські лікарі-волонтери допомагатимуть психічнохворим та їхнім родичам

Вікторія Ничта

У суботу, 29 лютого, у Миколаєві відкрили центру реабілітації та психотерапії “Дестигма”. Це перша в Західній Україні громадська організація, яка займатиметься підтримкою осіб з психічними розладами. Безкоштовну допомогу тут можуть отримати жителі різних районів області. Центрі діє на вул. Івана Мазепи, 11/3.

«Ідея створити таку громадську організацію виникла у нас давно, – розповідає директорка центру Наталія Мисула. – Я є активною учасницею благодійного канадського фонду Генрі Наунена, який підтримує людей із психічними розладами, а також їхніх родичів. За кордоном така діяльність вже давно стала нормою. Тож вирішили щось подібне зробити у нас».

Працювати на волонтерських засадах у «Дестигмі» зголосилися 9 працівників психіатричної лікарні «Заклад» та Миколаївської районної лікарні.

«Ці люди є спеціалістами своєї справи, – продовжує Наталія Мисула. – Наразі серед нас є лікарі та реабілітологи. Але ми не відмовимося від будь-якої іншої допомоги. Нам потрібні юристи, які б хотіли на волонтерських засадах захищати права таких людей. А ще ми б не відмовилися від допомоги талановитих жителів району, які б змогли проводити для наших відвідувачів різноманітні майстер-класи чи арт-терапію. Та й матеріальна допомога нашому центру б не завадила».

Центр підтримки осіб з психічними розладами «Дестигма» наразі прийматиме охочих кожної середи з 15.00 до 16.00 та суботи з 12.00 до 15.00. Тут нададуть кваліфіковану допомогу особам з психічними розладами та інвалідністю, членам їхніх родини, пацієнтам та колишнім пацієнтам психіатричних лікарень та психоневрологічних закладів, а також тим, хто потребує психологічної підтримки та хоче дбати про своє психічне здоров’я.

Фото: Вікторії Ничти

Схожі новини