Миколаївський юнацький театр «Хліб» дивував своєю творчістю Польщу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Миколаївський юнацький театр «Хліб» дивував своєю творчістю Польщу
23 Серпня, 09:25
logo-black

Миколаївський юнацький театр «Хліб» дивував своєю творчістю Польщу

 

Вікторія Ничта

 

Нещодавно учасники юнацького театру «Хліб», який вже 10 років діє у Миколаєві, повернулися із перших закордонних гастролей. Свою творчість юні таланти дарували жителям сусідньої Польщі.

«Це були наші перші гастролі за межами України, та й, напевне, області також, – каже керівник театру Наталія Муха. – Готувалися до них дуже ретельно і відповідально. Вивчали історію цього краю і поставили замальовку про найтрагічнішу сторінку життя цього краю – четверту хвилю депортації. Використали у постановці місцеві обряди, танці, співанки та й навіть музичні інструменти. Глядачі настільки перейнялися нашим виступом, що практично усю виставу плакали.»

Театр «Хліб» засновано у 2008 році. Зараз учасниками цього колективу є 50 дітей із Миколаївщини. Наймолодшим – 5 років.

  «Хліб» зародився якось випадково, – зізнається Наталя Муха. – У 2008 році очолювала мистецький відділ у Молодому Народному Русі. Тоді ми вирішили допомогти зібрати кошти на виготовлення та встановлення у Миколаєві пам’ятника славетній Уляні Кравченко. І нічого кращого не змогли придумати, як організувати вертеп. І нам цей процес настільки сподобався, що ми вирішили організувати у місті перший, і до речі, єдиний молодіжний театр.»

За час свого існування театр «Хліб» поставив вже 9 повноцінних вистав. Зауважу, що кожна із них готувалася спеціально для благодійного збору коштів онкохворим дітям.

« Зараз, коли наш основний склад суттєво подорослішав, – продовжує засновник театру, – нам трохи важко збиратися на репетиції. Та ми стараємося! До речі, ми вже давно стали однією великою родиною, одним запашним хлібом. Все ж кожен із нас є особливим наповнювачем нашого колективу. Вікторія Блискун завжди повертає нас до реальності, Богдан Стоянов – оксамитовий голос нашого театру, Іра Чапуріна завжди знає чого хоче сама і чого хочемо ми, Соломія Потурай – наш вогник і вибух емоцій, Роман Юрчишин має здатність вирішувати навіть безнадійні справи, Павло Курбанов постійно тримає нас у тонусі, Юлія Костів наше наймиліше створіння, Богдана Стадник наш штатний психолог, Роман Збудовський – бунтар, Юлія Лешковят своїми судженнями про життя переносить наш на інший рівень свідомості, а Діана Кобрин – наш спокій і рівновага».

«Хлібівці» свого керівника називають другою мамою. Кажуть, що саме Наталія Муха є для них клеєм, який їх тримає разом. А театр називають наркотиком, без якого вже давно не уявляють свого життя. Зараз театр «Хліб» активно готується до гастролей у сусідній Польщі.

Відео