“Знайшли два мертвих лиса на сильцях”: сьогодні львів’яни шукали в лісі пастки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Знайшли два мертвих лиса на сильцях”: сьогодні львів’яни шукали в лісі пастки
02 Лютого, 18:53
logo-black

“Знайшли два мертвих лиса на сильцях”: сьогодні львів’яни шукали в лісі пастки

Наталія Павлишин

31 січня у масиві Білогорща у Львові місцеві виявили пастки для звірини. Побачили розвішані на деревах петлі-зашморги з металевого дроту. У них потрапили два зайці і молода лисиця, яких розтерзали хижаки. Повідомили про це в соцмережах.

Небайдужі зібралися сьогодні, аби прочесати ліс між Левандівкою та Білогорщою і виявити сільця та інші браконьєрські самолови. Напередодні кинули клич у Фейсбуці. Просили взяти з собою плоскогубці або бокорізи для демонтажу пасток.

 

 

«На жаль, нас зібралося лише четверо осіб. Та виявили і зняли 12 силець.  Знайшли два мертвих лиса на сильцях. Ті бракон’єри навіть не перевіряють розставлені пастки. Це небезпечно, особливо навесні, коли тварини вагітні. Зрешто туди втрапляють і домашні тварини, каже представник мисливського клубу «Hunter Lviv» Василь Зірчак. — Це був перший такий захід. Та є небайдужі люди, зоозахисники. Будемо боротися. Хоча це непросто. Бо зловити бракон’єра — складно. Хіба сидіти цілими днями і ночами, чекати, коли прийде перевіряти сильця. Пастки можуть роставляти і не бракон’єри, а й пенсіонери,  діти — не раз траплялися. Надивляться в інтернеті різного, а купити металевий тросик недорого».

«Здебільшого люди ставляться до мисливців агресивно, думаючи, що всі — бракон’єри. Звичайно, що й таке трапляється. Хоча переважно навпаки, мисливці підгодовують тварин, оберігають їх. Наприклад, я та інші учасники клубу «Hunter Lviv» на майданчики для птахів розносимо зерно, для копитних кладемо сіно, солунці. Категорично боремося з бракон’єрством», — додав пан Василь.

Додамо, 29 січня всеукраїнський Благодійного фонду «Я — добро» звернулися у соцмережах до небайдужих з проханням відгукнутися на прохання лісників – рятувати тварин та знімати браконьєрські петлі.

Фото: Управління лісового та мисливського господарства  та Василя Зірчака

Відео