Митрополит Макарій відмовився стати почесним громадянином Львова | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Митрополит Макарій відмовився стати почесним громадянином Львова
13 Січня, 16:02

Митрополит Макарій відмовився стати почесним громадянином Львова

Причиною такого свого рішення глава колишньої УАПЦ назвав дії патріарха Філарета, повідомляє сайт Львівської єпархії УАПЦ.

Свою відмову митрополит Макарій мотивує тим, що це звання йому пропонують отримати разом із почесним патріархом Філаретом, а екс-очільник УПЦ Київського Патріархату, переконаний владика Макарій, проявляє непокору Вселенському Патріархату.

За версією митрополита Макарія, саме через цю непокору ні владики Філарета, ні митрополита Макарія не було у Константинополі на урочистостях, пов’язаних з наданням Томосу новоствореній Православній церкві в Україні.

«Митрополит Макарій пояснив свою відсутність у Константинополі через непокору колишнього Патріарха УПЦ КП, а сьогодні Митрополита ПЦУ Філарета, який не бажає прийняти визнаний Вселенською Патріярхією митрополичий устрій Православної Церкви в Україні. Саме небажання зняти патріярший куколь і стало причиною відсутності архієреїв 6 січня у Константинополі», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 5 січня мер Львова Андрій Садовий виступив з ініціативою надати звання почесних громадян Львова патріархові колишньої УПЦ (КП) Філарету та екс-главі УАПЦ Макарію.

«Митрополит Макарій, визнаючи рішення Матері-Церкви відмовляється від пропозиції мера Львова п. Андрія Садового щодо отримання звання почесного громадяна Львова разом із Митрополитом Філаретом, який ігнорує рішення Вселенської Патріярхії», – наголосила прес-служба Львівської єпархії.

Фото: religionpravda.com.ua

Відео