Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Митці передали на аукціон картини, щоб відновити пам’ятку архітектури на Перемишлянщині
02 Липня, 14:54

Митці передали на аукціон картини, щоб відновити пам’ятку архітектури на Перемишлянщині

Допомогти у  реставрації пам’ятки архітектури спортивного товариства “Сокіл”, що у Бібрці Перемишлянського району, взялися львівські митці. Для цього відкрили виставку-аукціон, де представили на продаж свої картини.

19 робіт різних львівських художників виконані у техніках рисунку, графіці та олії на полотні. Автори картин Квітослава Булавіна, Наталка Івженко, Дарія Зав’ялова, Олена Зотова, Христина Приймак, Ірина Фартух та Ліліана Харьковська. Усі свої твори художники намалювали під час виїзного пленеру у Бібрці та передали для участі у виставці-аукціоні на дофінансування проєктів, які мають оживити бібрський “Сокіл”.

«Будинок бібрського спортивного товариства «Сокіл», збудований на початку ХХ століття, є пам’яткою архітектури місцевого значення і перебуває під опікою благодійного фонду «Спадщина.УА». До того, впродовж кількох років будинок був закинутий. За понад рік, відколи «Сокіл» під нашою опікою, ми замінили в споруді частину вікон, здійснили косметичні ремонти лекторію, провели кільканадцять толок і культурних подій. Цього року плануємо ще кілька проєктів. Зокрема, ремонт «Кімнати бургомістра» і створення «Офісу гостинності». Конче потрібно, щоб двері «Сокола» були відчинені для відвідувачів», – розповідає голова БФ «Спадщина.УА» Ганна Гаврилів.

dsc_0922

За словами координатора проєкту «Сокіл. Перезавантаження», архітектора Івана Щурка, у будинку «Сокола» поволі народжується мультифункціональний туристичний центр. Щоб відродити знищену будівлю фізично, волонтери шукають співфінансування для різних проєктів, які самі ж пишуть та подають на конкурси.

«Двома такими проєктами, які ми вже втілюємо у життя, є «Мандри Сокільські» і «Кімната Бургомістра».  Ще один – «Офіс гостинності» – нещодавно подали на Конкурс «Єврорегіон Карпати – Україна». Його загальний бюджет передбачає відновлення двох приміщень на другому поверсі будинку, закупівлю відеообладнання для «Сокола» та відкриття постійно діючого туристичного центру, і становить 312 тисяч гривень. З них 62 тисяч – необхідне дофінансування від благодійного фонду. Тобто кошти, які ми зможемо залучити. Тому ми дуже вдячні за співпрацю всім художникам, які взяли участь у пленері і передали свої роботи. А також Євгену Булавіну, власнику кав’ярні “Штука” – за співорганізацію пленеру та виставки, за таке хороше місце її проведення», – каже Іван Щурко.

img_2850
dsc_0931

Подивитися і вибрати картину наживо можна в кав’ярні-галереї “Штука”. Також придбати витвір мистецтва можна дистанційно. Від 6 до 20 липня на фейсбук-сторінці СОКІЛ / SOKIL щодня буде опис однієї з робіт та розіграш її між охочими придбати. Початкова ціна 1400 гривень, крок – 200 грн.

Незалежно від аукціону, також можна підтримати “Сокіл”, переказавши кошти на номер карти Приватбанку:  5169330519918889.

Детальніше про проєкт тут.

Контакти для коментарів: Ганна Гаврилів (067 340 02 46)

 

Схожі новини