На базі Cокальської Станції юних техніків відкрили сучасну STEM-лабораторію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На базі Cокальської Станції юних техніків відкрили сучасну STEM-лабораторію
08 Квітня, 16:51

На базі Cокальської Станції юних техніків відкрили сучасну STEM-лабораторію

До послуг учнів представлені численні конструктори Лего, з котрих уже зібрані статичні та рухомі моделі, роботи, які танцюють, конструкції, що можуть влучати в ціль і робити коктейлі, машина для лазерного гравіювання і ріжучий плотер, принтери, термопрес – загалом понад 14 позицій. Про це повідомила Львівська ОВА.

Оновлення відбулося в рамках Програми розвитку освіти Львівщини. На модернізацію закладу позашкілля на умовах співфінансування виділили 1 млн грн.

«Масштабне технічне оновлення Сокальської станції юних техніків, захоплені погляди дітей і самих педагогів ще раз підтверджують, що ми обрали правильний шлях, коли свого часу передбачили відповідний пункт у програмі розвитку освіти Львівщини, спонукавши громади звернути увагу на крайню потребу оновити технічну базу центрів технічної творчості», – зазначив Олег Паска, директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА.

Посадовець зазначив, що такий пункт з’явився не просто так.

“Ми побачили, що у нас найменша частка учнів у позашкіллі припадає на технічну творчість. Щобільше, це корелюється з показником того, що у нас найменша кількість вступників, які під час ЗНО обирають природничі науки як додатковий предмет. А що це означає у стратегічній перспективі – країна рухається до детехнологізації, що може за собою спровокувати проблеми у промисловості, вищій школі й науці. А це ті сфери, у яких Україна, хай що там кажуть, поки що посідає порівняно високі позиції, особливо коли говорити про природничі науки», – додав він.

Додамо, що КЗ «Сокальська станція юних техніків» була заснована в 1978 році. Тут навчається 350 учнів Сокальської територіальної громади. Основні напрямки роботи: ракетомоделювання, автомоделювання, підготовка операторів БПЛА, радіотехніка, народна творчість, технічний дизайн, цифрова фотографія, відеозйомка та монтаж. Працює 12 гуртків. За 2022-2023 навчальний рік вихованці СЮТ 74 рази ставали переможцями та призерами обласних заходів, а також 14 разів – всеукраїнських.

Відео