Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Бродівщині відреставрують старовинний монастир
03 Березня, 16:47

На Бродівщині відреставрують старовинний монастир

Вже в серпні цього року почнуть відновлювати вежу старовинного домініканського монастиря у Підкамені Бродівського району. Реставрація споруди стане одним з 10 проектів, які реалізовуватимуть на території Львівщини у межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

 

«Завдяки перемозі в міжнародному проекті ми залучимо майже 800 тисяч євро на реставрацію дзвіниці – головної окраси монастиря, заввишки понад 50 метрів. Це дасть поштовх до відродження усього монастирського комплексу», – розповів перший заступник голови ЛОДА Андрій Білоус, пише «Край».

Колишній домініканський монастир у Підкамені справді є визначною історичною пам’яткою. Він заснований разом із містом, а перша писемна згадка про Підкамінь датується 1441 роком.

Після Другої світової війни радянська влада перетворила монастирський комплекс на пересильну тюрму. У сирих та холодних приміщеннях в’язні змушені були обігріватися, палячи предмети інтер’єру.

У другій половині 1950-х років на місці в’язниці було засновано психоневрологічний інтернат закритого типу. У храмі зробили конюшню, а згодом – гараж для сільськогосподарської техніки.

 

pidkamin-04

Лише за часів Незалежності у монастирі відновилося чернече життя. У 1997 році сакральні споруди та частину келій передали монахам Студійського уставу УГКЦ. Розпочалася часткова відбудова святині. Десять років тому довелося рятувати 56-метрову дзвіницю, яка перебувала в аварійному стані. За кошти облради замінили її дах, зняли на реставрацію скульптури геніального Пінзеля. У лютому 2011-го через сильний вітер на дах дзвіниці храму впала частина риштування і розбила дві барокові скульптури.

Фото: “Край”

Схожі новини